Näitleja Alan Alda: Kuulame teisi päriselt alles siis, kui meis on valmisolek muutuda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. aprill 2021 kell 9:19Foto: AP / Chris Pizzello

85-aastane Alan Alda, rohkete auhindadega pärjatud USA näitleja, filmilavastaja, stsenarist ja kirjanik, jagas mõni aeg tagasi elutarkust jutusaates “The View”, rääkides oma taskuhäälingust ehk podcastist “Clear and Vivid” ja sellest, kuidas olla parem suhtleja. Alda arvab, et me kuulame päriselt alles siis, kui me oleme valmis võimaluseks, et teine inimene võib meid muuta.

 

“Saan aru, et see on üsna radikaalne avaldus, aga minu jaoks on see tõsi. Ma ei usu, et ma päriselt kuulan, kui ma tegelikult taustal ei mõtle, et äkki see jutt on midagi väärt. Mitte ainult nähtavat osa vaid ka seda, mis on selle taga: mis teda ajendab? miks ta nii ütleb? mida ta soovib teada saada? Ja äkki on temas midagi positiivset, mis muudab mindki paremaks, tahaksin alati muutuda paremaks,” sõnas Alda.

“Kuulasin Youtube´is ühte vestlust, kus keegi ütles, et tema arvates on võimalik, et Maa on lame. Kui räägiksin ise selle inimesega juttu, siis tahaksin loota, et ma ütleksin: kuidas sa selle juurde jõudsid? kust sa seda võtad? Selles on midagi head, sest ta püüab mõista, kuidas loodus toimib. Selle all on midagi, millega ma saan samastuda. Me ei pea ju kogu aeg üksteise peale karjuma.” lisas ta.

Kui üks saatejuhtidest ütles selle peale, et ka tema püüab alati eriarvamusel inimesega rääkides mõelda, et äkki ma tõesti eksin, sõnas Alda: “Mina ütlen selle välja (et äkki ma eksin – toim.)!”

Alan on korduvalt toonitanud, et kõikide lahenduste võtmeks on oskus suhelda ja suhestuda. Lisaks kõigile muudele töödele-tegemistele on ta külalisprofessoriks Stony Brooki ülikoolis, kus ta on võtnud oma südameasjaks õpetada teadlastele avalikkusega suhtlemist. Sama kooli ajakirjanduse osakonna juurde kuuluv teaduskommunikatsiooni keskus nimetati 2013. aastal tema auks ümber Alan Alda nimeliseks ja 2016. aasta septembris sai sealt alguse ka “Clear and Vividpodcast.

Vaata eelmainitud lõiku saatest “The View” siit:

 

Kogu intervjuud (kokku ca 7,5 minutit) Alan Aldaga saad vaadata siit: ABC News

Alan Alda taskuhääling: Clear and Vivid

Foto: post-gazette.com

 

Toimetasid Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt