Küllus on midagi enamat kui rahaline edu: 9 mõtet külluse mõistmiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. märts 2023 kell 18:48Mõned inimesed võrdsustavad rahalist edu küllusega. Piisava raha omamine on oluline osa küllusest, kuid selles on palju enamat. Küllus on mõtteviis ja uskumuste süsteem.  See on viis vaadata maailma, selles olevaid inimesi ja iseennast. See on otsuse tegemine uskuda, et universum pakub, kui viid oma tehingu lõpuni.

 

Sa võid olla jõukas, aga üksi. Sul võib olla palju raha, aga halb tervis. Võid olla rahaliselt edukas, aga õnnetu. Võid olla maailma rikkaim inimene, kuid ikkagi mitte kogeda küllust.

Mõtle nendele ideedele ja koge oma elus küllust

  1. Küllus on suhtumine. Raha on raha, kuid küllus on mõtteviis. See on otsus uskuda, et sul võib olla kõik, mida vajad, kogustes, mida vajad. See on usk, et kõike on alati piisavalt.
  2. Küllusel on palju olulisi ressursse. Tõeline küllus ei ole ainult raha. See tähendab ka seda, et sul on elus piisavalt muid vajalikke ressursse. See võib hõlmata selliseid asju nagu vaba aeg, armastus ja õnn.  Raha on oluline, kuid külluses peitub palju enamat kui raha.
  3. Küllus on usk: kõigile jagub piisavalt. Need, kelle kinnisideeks on rikkus, on sageli võitlushimulised ja usuvad, et rikkuse jagamine kõigi vahel on piiratud. Küllus on usk, et kõigile jagub piisavalt.
  4. Küllusel on õnnele suurem mõju kui rikkusel. Küllus suurendab oluliselt õnne tõenäosust. Suur rikkus ei tee sind õnnelikumaks kui harilik keskklassi sissetulek. Selle idee toetamiseks on olemas ka uuringud. Sa ei saa end õnnelikumaks teha, kogudes suurt rikkust.
  5. Küllus väldib kiindumist. Küllusel puudub kiindumus. Pole mingit põhjust kõvasti kinni hoida sellest, mis sul on, kui usud, et tulevikus on sellest alati küllalt. Küllusliku mõtteviisiga tunned end mugavalt, lubades kõigel voolata oma ellu ja sealt välja.
  6. Küllus võimaldab sul unistada suuremalt. Küllus võimaldab suurimatel unistustel saada võimalikuks sinu teadvuses. Raha pakub võimalusi, kuid ainult nende asjade jaoks, mida saad endale lubada. Küllus viib su olemasolevad võimalused elus hoopis teisele tasandile.
  7. Küllus väldib pahameelt. Külluse puhul pole põhjust olla armukade või pahane kellegi teise edu üle. Ühe inimese edu ei saa negatiivselt mõjutada kellegi teise edu.
  8. Need, kellel on külluslik mõtteviis, on tänulikud. Tänulikkus on osa küllusest. Sa ei saa kogeda küllust, kui sa ei ole tänulik selle eest, mis sul on. Tänulikkus loob võimaluse tulevikus veelgi rohkem vastu võtta. Kui tänulik sa praegu oled?
  9. Küllus toob kaasa positiivsed ootused. Kui sa usud küllusesse, siis oled tuleviku suhtes positiivne. Sa ootad, et head asjad juhtuksid ja jätkuksid ka tulevikus.

 

Kui palju küllust su elus on? Kuidas sa küllust mõõdaksid? Mida küllus sinu jaoks tähendab?

Sa ei saa omada seda, mida sa ei mõista.

Ei tasu uskuda, et kõik sinu väljakutsed lahendatakse rahaga. Kui su rahaprobleemid on lahendatud, on sul täiesti uued probleemid, millega tegeleda. Sa lihtsalt ei näinud neid varem. Näiteks ei hooli sa esmajoones oma autost, kui oled järves uppumas. Sa ei näe oma üksinduses probleemi, kui oled parasjagu raskustes igakuise toidu ostmisega.

Raha lahendab vaid teatud küsimusi, kuid sind ootab ees rohkem väljakutseid. Küllus suudab lahendada palju rohkem väljakutseid kui raha saamine.  Näe küllust kõigis vormides. See on palju võimsam kui kopsakas pangakonto.

 

Allikas: Linkedin.com

 

Toimetas Anneli RootsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt