Kvantfüüsik Amit Goswami: Miks ainult meditatsioonist ei piisa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. mai 2019 kell 9:59Tuhanded teadustööd on praeguseks tõestanud meditatsiooni igakülgset positiivset mõju inimesele. Kuid kas on võimalik saavutada meditatsioonist tuttavlik “kõrgsagedus” ka tehes oma igapäeva argitoimetusi? Kvantfüüsik, tippteadlane, raamatute autor ja nõutud lektor dr Amit Goswami läheneb keeruliselt tunduvale küsimusele mängleva kergusega: “Do-Be-Do-Be-Do…” Eesti keelde tõlgituna: “Tee-Ole-Tee-Ole-Tee…” Kirjanik ja mõtleja Deepak Chopra on tema kohta öelnud: “Amit Goswami on üks kvantfüüsika haruldastest juveelidest. Võlgnen talle tohutult.”

 

Kas on võimalik käsitleda teadust, vaimsust, müstikat ja mateeriat üheskoos?

Elame maailmas, kus suur osa teadusest nõuab, et maailm piirduks tema füüsiliste, mõõdetavate aspektidega. Müstikud aga ignoreerivad suures osas teaduse rolli ja püüavad maailma selgitada ainult vaimsuse kaudu.

On haruldane, et ühendatakse teadus ja vaimsus. Dr Amit Goswami seda aga teeb, läbi oma loengute ja raamatute, kus kohtuvad kvantfüüsika, teadvus, vaimsus ja müstika. Oma uuemas raamatus “Kõigi Vastuste Raamat” kirjutab ta: “Oleme jõudnud aega, et ühendada teadus ja vaimsus.” Kui käsitleda vaimsust ja teadust tasakaalus, pakub see uut laadi võimalusi kõigile ja kõiges.

Tippteadlane ja kvantfüüsik dr Goswami on teerajaja põhimõttele, et teadvus, mitte mateeria, on kõige alus. Ta oli professor Oregoni Ülikoolis kvantfüüsika professor aastast 1968. Oma kõige uuemas raamatus “Kõikide Vastuste Raamat” kirjutab Amit Goswami, et kvantfüüsika ei ole mitte ainult uue teaduse alus, vaid ka võti, et mõista teadvust. Tal on doktorikraad Kolkata Ülikoolist (1974).

Ka teised maailma kvantfüüsikud on jõudnud arusaamisele, et kõige aluseks on kõikehõlmav teadvus, mitte mateeria. Kõik füüsilises maailmas koosneb aatomitest, aatomid tekivad energiast, energia tekib teadvusest. Iga mõte, sõna ja tegu omab vibratsioonilist sagedust.

Teades, et ka Maal on oma sagedus ja energiad, tekib küsimus, kuidas Maa energiad ja enda energiad omavahel sobitada? See eeldab kvanthüpet kõikehõlmavale teadvuse tasandile. Kvanthüpe on võimalik igas valdkonnas ja igal elualal. Kuidas seda aga teostada? Dr Goswami räägib sellest Tallinnas 18 – 19. mail toimuval kvantteadvuse koolitus, mille ta viib läbi koos energiate ülitajuri Lille Lindmäega, kes osaleb ka ülemaailmses Quantum Activism projekti, mille asutajaks on dr Amit Goswami. Teemadeks on kvant- maailmavaade, kvantmeditsiin, kvantloovus, kvantettevõtlus jne.

 

Vaata lisaks: koolitus.kvantum.ee, dr Amit Goswami koduleht

Fotod: bebee.com, ananda.org

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt