Ajatu: Maailma inetuimaks naiseks tembeldatu muudab vihkamise armastuseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. detsember 2017 kell 12:50h-LIZZIE-VELASQUEZ-960x540

Lizzie Velasquez on endale teadaolevalt üks kolmest inimesest maailmas, kes kannatab haruldase sündroomi all, mis takistab tal kaalus juurde võtmast ning on ta paremast silmast pimedaks teinud. Kuid 28-aastane naine defineerib järjepidevalt ümber seda, mida tähendab ilu ning mõned aastad tagasi esines ta motiveeriva ettekandega TEDx konverentsil Texases.

Rubriigis “Ajatu” avaldame Telegramis varem ilmunud artikleid, mis ülelugemist tasuvad. Allolev lugu ilmus esimest korda 8. jaanuaril 2014.

 

Konverentsil jutustas naine, kuidas ta oma elu üle kontrolli sai ja mil viisil negatiivsuse tappis ning end omaenda tingimustel defineerima hakkas. Karmi sisuga ettekannet vürtsitas naise võluv huumor. Näiteks rääkis ta, millised on vaid ühe silmaga nägemise positiivsed küljed: “Kui keegi mu kõrval mind häirib, siis ma lihtsalt seisan ta vasakule küljele ja teda pole minu jaoks justkui olemaski.”

Vähem kaastundlikud inimesed on Velasquezile üsna kohatuid silte külge kleepinud. Kui Lizzie käis keskkoolis, avastas ta endast Youtube’is video, mille pealkirjaks oli “Maailma inetuim naine”. See oli saanud miljoneid vaatamisi. Video oli 7 sekundit pikk, ilma hääleta ja võõrad inimesed olid sinna alla kirjutanud näiteks: “Palun tee maailmale teene ja lase end maha.”

Sel hetkel pidi Lizzie otsustama, kas ta laseb neil küberkiusajatel end defineerida või mitte. Perekonna abiga leidis ta endas jõudu see vihkamine motivatsiooniks muuta ja õelusest üle olla.

Kes meid defineerib? Meie taust? Sõbrad? Perekond? Kui me leiame õnnelikkuse enda seest ja oleme ise oma elu juhtideks, siis kiusajad kaotavad alati, arvab ta. “Mul on olnud päris raske elu, aga see on okei,” ütles Lizzie ja lisas: “Ma lasen end defineerida oma eesmärkidel, edul ja saavutustel, mitte oma väljanägemisel.”Vaata/kuula Lizzie ettekannet TEDx-il siit:

 

 

Allikad: Huffington Post, TEDx

Fotod: lifehack.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
17yG7mpTcuJJbaXBufZweCX7nNqyoAs2Cs

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt