Pühapäeval Tallinnas! Simone Milasas: Kuidas muuta oma äri rõõmuküllaseks ja lõbusaks?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. märts 2020 kell 16:04Simone Milasas on võimekas juht, kes reisib ringi üle kogu maailma, et näidata inimestele, kuidas teha äri lähtuvalt rõõmust. Juba kakskümmend aastat on ta olnud moodsate ettevõtete loomise ja arenduse esirinnas. Ta näeb võimalustes ja tulevikus leiduvat rõõmu ning teab, et igas valikus on peidus ka potentsiaalsed võimalused. Tallinnas kõneleb Simone 8. märtsil.

 

Tema raamatut “Äritegemise rõõm” (katkendi leiad altpoolt – toim.) on tõlgitud paljudesse keeltesse, sealhulgas eesti keelde. Milasas räägib Tallinnas sellest, mis on rahamaailmas võimalik. Äritegemise rõõm ei seisne hüsteerilises õnnes. See tähendab teadmist, et tehtud valikud võivad vahel toimida, vahel mitte, aga ollakse sellest hoolimata valmis julgelt edasi rühkima, muutuma ja vajadusel isegi plaanidest loobuma. Äritegemise rõõm tähendab sellise harmoonilise süsteemi loomist, mis võimaldaks ellu iga päev ilmuda rohkemal, kui reaalsus pealtnäha lubab.

Milasas on Access Consciousnessi rahvusvaheline koordinaator olnud 19 aastat. Tänaseks on see teadlikkust loovate tööriistade kasutamine levinud enam kui 174 riiki.

Sündmus “Ligipääs Ärile ja Rahale! Simone Milasas Tallinnas” pole mõeldud ainult ettevõtjatele – ka tavakuulaja saab sealt palju teadmisi, et luua elus seda, mida poleks võimalikuks pidanud. Üritusel saab osaleda ka interneti kaudu, kuid siis kuuleb ainult heli.

 

Oled mõelnud luua oma äri? Katseta uut mõtteviisi!

Äkki aitab ka sind uus mõtteviis, mis sisaldab igapäevaselt küsimuste küsimist. Kuidas täpsemalt?

 

Äritegemine võib olla seiklus

Juba noorest peale on Simone tegutsenud täiesti teistsugustel alustel äris ja kõiges sellega seonduvas: talle meeldib äri teha. Mitme firma juhi ja toetajana peab ta ääretult oluliseks pidevalt iseendalt küsimuste esitamist, et näha asju teise nurga alt ja seeläbi pidevalt uusi valikuid langetada.

Tema enda sõnadega: „Äri on üks neid valdkondi, kus ma pidevalt küsimusi esitan ega eelda kunagi, et mul on vastus teada. Olen alati valmis laskma asjadel mu ellu ilmuda teisiti ja muuta kõike seda, mis ei toimi. See ongi minu jaoks seiklus, mida äritegemine võib endast kujutada.“

 

Jää alati iseendaks

Üks kõige paremaid viise, kuidas muuta oma äri rõõmuküllaseks ja lõbusaks, kuidas teiste seast silma paista ning kuidas metsikult edukaks saada, on iseendaks olemine.

Iseendaks olemine tähendab oma reaalsuses elamist, ükskõik, milline see ka poleks. See tähendab, et sa ei võta omaks kellegi teise vaatenurki. Kui inimesed hakkavad äri looma ja rajama, võtavad nad sageli algul malliks selle, mida teised on sarnase äri tegemisel teinud, mis on teiste jaoks olnud edukas ja mis mitte. Loo ja tekita oma äri selliselt, nagu sina ise tahad teha.

 

Mida peaksid veel teadma?

Tähtis on end usaldada ja endale oma teadmisi tunnistada. Ühtlasi on tähtis esitada ja küsimusi ja koguda vajalikku informatsiooni. Võimalik, et pead rääkima raamatupidaja, juristi või kellegi teisega oma tegevusalal, et välja selgitada see, mida teada soovid.

Mõned inimesed soovivad jätta muljet, et nad teavad äritegemise kohta kõike, mis vähegi teada võimalik. Simone suhtumine on aga vastupidine. Kui esile kerkib miski, mille kohta ta midagi ei tea, siis küsib: “Mis see on? Kuidas ma saaksin selle kohta rohkem teada?“

 

Ära otsi heakskiitu

Ära näe vaeva! Seda ei juhtu. Selle asemel ole selge ja täpne oma suhtlemises ning tee selgeks, mida soovid ja milline on su pakkumine. Ütle inimestele selgelt ja lihtsalt, mida neilt vajad. Tee selgeks, mida nemad vajavad. Esita küsimusi ja ole teadlik, mida teised suudavad või ei suuda pakkuda.

***

Mõtlemapanev katkend Simone raamatust “Äritegemise rõõm”:

Näita raha ette

Kas teadsid, et raha võib sinuni tulla läbi mitme eri värava? Äritegemine on vaid üks neist väravatest, mille kaudu raha võib sinu ellu saabuda. Kui sul pole oma vaatenurka selle kohta, kuidas raha sinuni võib jõuda, võimaldad seega rahal saabuda nii äri kaudu kui ka teistest suundadest.

Kui näed raha saamist kui sirgjoonelist ettevõtmist ja usud, et äritegemine on rahani viiv värav, siis ongi äri tõepoolest sinu jaoks rahani viiv värav. Kuid raha võib saada ka teiste väravate kaudu. Ja äritegemise värav viib ka muude asjadeni peale raha. Muu hulgas on see näiteks muutuste värav. Kohe kui jõuad järeldusele selle kohta, kust raha peaks tulema, lõikad sellega ära oma võime vastu võtta raha kõigist muudest kohtadest. Iga kord, kui oled valmis panustama kõige heaks ja kõigelt panust vastu võtma – nii suhetes, seksis, äris, rahas kui ka teistes eluvaldkondades -, avab sinu valmidus asju vastu võtta sinu elus kõik võimalused.

Üks sõber ütles mulle hiljuti, et tema väike poeg oli talle öelnud: „Isa, ma tahan koos sinuga Austraalias ringi reisida.“

Isa vastas: „Aga mis siis, kui reisiksime hoopis ümber kogu maailma?“

Poeg kostis: „Jah, see kõlab võrratult.“

Siis ütles isa: „Pean vaid teenima rohkem raha, et saaksime seda endale lubada.“

Poeg vastas: „Ära muretse raha pärast, isa. Inimesed pillavad pidevalt raha maha. Korjan selle raha üles ja annan sulle!“

Mis siis, kui võtaksid selles küsimuses omaks lapse vaatenurga? Raha on tõepoolest kõikjal. Inimesed pillavad seda alatasa käest. Mis siis, kui raha oleks nagu hapnik? Hingad ju iga päev. Mis siis, kui võiksid raha vastu võtta niisama lihtsalt kui õhku ega usuks sirgjoonelist vaatenurka selle kohta, kuidas raha peab sinu ellu ilmuma?

Kui ma esmakordselt Gary Douglast kohtasin, oli mul 187 000 dollari eest võlgasid. Mulle kuulus firma, millel oli palju aktsiaid, ainult et mul polnud rahalises mõttes suurt midagi ette näidata, kuigi ära tegemine oli minu jaoks lõbus. Käisin ühel äriteemalisel loengul, mille Gary korraldas San Franciscos, kus ta jagas raha kohta meiega paari lihtsalt abivahendit. Sain sellest innustust ja küsisin: „Mis juhtuks siis, kui neid abivahendeid kasutaksin?“

Hakkasin rakendama paari tema õpetatud soovitust ning kolme ja poole nädalaga olin oma võlga vähendanud umbes poole võrra. Mul olid raha kohta varemalt päris meeletud vaatenurgad, aga kui kasutasin Access Consciousnessi abivahendeid nende vaatenurkade muutmiseks, hakkas raha mu ellu ilmuma paljudest erinevatest kohtadest. Osa rahast tuli mu äritegevuste kaudu, osa tuli kinkide kujul ning osa jõudis minu kätte ootamatutel viisidel ootamatutest allikatest. Lõpptulemus oli aga see, et raha oli äkitselt minu ellu ilmumas.

Üks neist meeletutest vaatenurkadest, mida muutsin Accessi abivahendite kasutamisega, oli seotud minu isaga, keda ma südamest armastan. Ta ütles kord: „Ma ei lahku sellest ilmast enne, kuni tean, et kõigi mu laste majanduslik seis kindel.“ Mu vennal ja õel läks selles mõttes hästi, aga nagu ütlesin, olid minul kaelas suured võlad. Kui ühel päeval Accessi abivahendit kasutasin, mõistsin ühtäkki: „Pagan võtaks! Ma tekitan endale rahalisi probleeme selleks, et mu isa saaks kauem elada!“ Rääkisin sellest temaga ja pärast seda vestlust hakkas mu rahaasjademaailmas kõik muutuma. Muutsin oma meeletut vaatenurka ja mu ellu hakkasid jõudma piiritud võimalused.

 

Kes on Simone Milasas?

Austraaliast pärit naisettevõtja Simone Milasas on üks eriline naine, isemoodi juht ja tõeline sädeinimene, kes reisib üle kogu maailma ringi, et õpetada inimestele, kuidas luua raha ja teha äri lähtuvalt rõõmust. Selle naise lugu on omajagu maagiline ja kingib usku, et raha on võimalik luua ka eesmärgiga teha inimesed lihtsalt õnnelikuks.

Simone on äritegemist alati armastanud. Tema jaoks on raha loomine ja firma juhtimine olnud alati sama mis tühi lõuend kunstnikule. Simone esimene äritegevus seisnes nädalavahetustel Sydney turgudel kauba müümises. Ta soovis turgudel müümisega teenida piisavalt raha Indiasse New Delhisse minekuks, et sealt osta kaupa, mida saaks müüa erinevatel turgudel ja festivalidel Austraalias. Juba varsti oli vajalik raha koos ja Simone lendaski Indiasse, ostis Paharganjist kogu vajaliku kauba, mille hiljem Austraalias maha müüs.

Aja möödudes teenis Simone iga nädal 3000-4000 dollarit vaid kaks päeva nädalas turul töötades. Ülejäänud aeg kulus rannas jalutamisele, uute ideede väljamõtlemisele ja välismaa tarnijatega tegelemisele. Noorel naisel oli elamiseks palju vabadust ja aega ning ta oli õnnelik.

Mõned inimesed, kes töötasid üheksast viieni kontoris, ütlesid talle: „Simone, leia endale mõni päris töö.“ Simone kostis seepeale: „See ongi päris töö!“ Ja võrratu töö!“ Aja möödudes hakkasin ka teised soovima, et Simone telliks neile Indiast kaupa.

Aja möödudes hakkas ta müüma ka vääriskive ja ehteid Austraalia turgudel nii hulgi kui ka ühekaupa. Varsti pärast seda hakkas ta käima ka Nepalis Katmandus. Nepalis töötas Simone koos ühe tiibeti naisega, kelle nimi oli Ziering, kes oli suurepärane ärinaine ja töötas nagu ehte põrguline. Ziering teadis, et inimestes erilise tunde tekitamine tagas äri puhul hea tulemuse, ning seetõttu kohtles ta Simonet alati suure austusega. Ziering kutsus Simonet tihti külla ja alati oli teetass külalist oodates valmis. Ziering oli tuntud oma filantroopsete ja heategevuslike ettevõtmiste poolest, sest ta aitas Tiibeti pagulastena saabunud naisi. Nepali valitsus ei paku seal elavatele vaestele ega pagulastele mingisugust abi. Nii hakkas ka Simone naisi aitama. Ta viis lastele raamatuid ja tasus ka paari lapse õppemaksu ning maksis tiibeti naistele müügiks valmistatud kampsunite, mütside ja kinnaste eest tükihinda. Simone müüs neid mütse kõikjal Austraalias ning ettevõtmine muutus üpris edukaks ja tuntuks. Ta küsis lõpuks endalt: „Mida oleks võimalik veel teha?“

Nii läks naine mõneks ajaks Londonisse ning ühel päeval otsustas osta päevapileti, millega saab sõita mööda linna neis suurtes punastes kahekordsetes bussides. Simone külastas üht naabruskonda teise järel ja uuris ümbrust, jälgis inimesi ja vaatas niisama ringi. Ta pani tähele, et sõltumata sellest, kas viibis parajasti rikkas või vaeses linnaosas, juutide, mustade või pakistanlaste piirkonnas, polnud õnne pealtnäha kuskil paista. Polnud tähtis, kas inimestel oli raha või mitte; ei lugenud nende nahavärv, religioon ega elupaik linnas. Kõik nägid välja ühtmoodi kurvad.

Simone mõtles: „Ma ei saa sellest aru. Meie planeet on imeline koht. Miks küll kõigil nii nukker nägu on? Miks paelub inimesi eeskätt meie eluga kaasnev trauma ja draama, mitte pakutavad võimalused? Mida võiksin ma küll luua, et sellist suhtumist muuta?“

Ja nii otsustaski naine luua sellise firma, mis suurendaks maailma keskmist õnnetaset ning muudaks inimeste ellusuhtumist. Ta mõtles välja firma jaoks nime Good Vibes for You (Head Võnked Sinu Jaoks). Ta läks tagasi Austraaliasse ja hakkas kujundama isevärki T-särke, millel olid innustavad loosungid. Simone idee seisnes selles, et kui inimesed loevad T-särkidel olevat sõnumit, võiks see nende jaoks kujutada kutset muutuda elust rohkem teadlikuks või midagi oma elus muuta ja endale rohkem rõõmu tuua.

Ta lasi kujundada logo, millel ilutseb suur vikerkaar sõnadega Good Vibes for You, ning hakkas selle logoga särke müüma festivalidel ja nädalavahetusel ka turul.

Üks neil T-särkidel olevatest sõnumitest, mis talle endale alati oli meeldinud, kõlas järgmiselt: „Kujutle, mida võiksid teha, kui teaksid, et läbikukkumine on võimatu.“ Teisel T-särgil seisis jällegi selline kiri: „Ole avatud elu hetkedele. Ära karda muutust.“

Kui ühel päeval näitust külastades kandis Simone seda T-särki, silmas üks mööduja särgil olevat sõnumit ja vaatas talle seejärel otse silma. Sel hetkel teadis Simone, et kasvõi hetkeks oli ta muutnud mööduja maailmavaadet, olgugi et ehk vaid üürikeseks ajaks. Simone soovis sellist energiat terves maailma luua. Ta soovis kõigile siin planeedil elavatele inimestele teada anda, et olemas on suuremaid võimalusi, et kõik on võimalik.

Good Vibes for You on aastatega kõvasti muutnud ja arenenud võrreldes selle ajaga, kui Simone Sidnis festivalidel kioskist T-särke müüs, samaks on jäänud aga eesmärk kehastada seda muutust, mida naine planeedil näha soovib.

Kõik, mida edukas naine tänaseks loob ja mida ta üle maailma koolitustel õpetab, juhindub inspireerivast põhimõttest – ole sina ja muuda maailma!

 

Rohkem infot Tallinnas sel pühapäeval toimuva koolituspäeva kohta leiab SIIT!

Foto: erakogu

 

Toimetas GoodNews

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt