Video! Osho: ükski ühiskond ei taha, et sa saaksid teadlikuks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. mai 2022 kell 18:26Ükski ühiskond ei taha, et sa saaksid teadlikuks, targaks – see on kõigi seniste ühiskondade investeeringute vastu, on öelnud India vaimne õpetaja Osho. Kui inimesed on teadlikud, ei saa neid ära kasutada. Kui inimesed on intelligentsed, ei saa neid alistada. Neid ei saa sundida elama mehaanilist elu, kus nad elaksid nagu robotid. Nad kehtestavad ennast ja enda individuaalsust. Nende ümber on mässulõhn, nad tahavad elada vabaduses.  

 

Vabadus tuleb koos teadlikkuse ja tarkusega. Sisemiselt on nad lahutamatud. Ja ükski ühiskond ei taha, et inimesed oleksid vabad. Kommunistlik ühiskond, fašistlik ühiskond, kapitalistlik ühiskond, hindud, muhameedlased, kristlased – ühelegi ühiskonnale ei meeldi, kui inimesed kasutavad oma intelligentsust. Sest niipea, kui nad hakkavad oma intelligentsust kasutama, muutuvad nad ohtlikuks. Ohtlikuks asutustele, võimul olevatele inimestele. Ohtlikuks “omajatele”, ohtlikuks igasugusele rõhumisele, ekspluateerimisele, mahasurumisele. 

Teadlik, tark inimolend on kui tuli, valgus, leek. Inimene, kes ei saa müüa enda elu väärtusi ega olla kellegi ori. Ta valib pigem surma, kui orjastatuse.

 

Makroskoobi 6.mail ilmunud artikkel “Kinnisidee turvalisusest tekitab haigeid mõtteid ja ebaterve ühiskonna” kirjeldab tabavalt asja tõsidust: eelistades ohutust riskivõtmisele, ei saa inimese tõeline potentsiaal realiseeruda, vaid kängub. Et areneda nii individuaalsel tasandil kui liigina, on vajalik tundmatu avastamine ja eksperimenteerimine uudsete meetoditega maailmaga suhestudes, mis hõlmab ka riskivõtmist ning ohtudele vastu astumist. Riskimine on hind, mida tuleb paratamatult maksta stagnatsiooni peibutavale alternatiivile – alternatiivile, mis teostub mugavustsooni üha ahtamaks tõmbuvates piirides. See on seisund, millega kaasnevateks nähtudeks on taandarenev keha ja vaim, mis langeb kergesti ärevushäirete, depressiooni ja teiste haiguste ohvriks.

Pikemas perspektiivis on ohutust ülistaval ühiskonnal surmav nõrkus, mis loob viljaka pinnase türanliku või totalitaarse režiimi tekkeks. Nagu Alexander Hamilton kord tõdes: “Olles ohutul pinnal, hoiame end avatuna riskile sattuda tulevikus olukorda, kus oleme vähem vabad.”

Kus oled Sina selle keskel? Kas teadvustad? Näed ennast? Mille poolt Sa alatasa oled? Mille või kelle poolt Sa oma tegude ja valikutega iga päev hääletad? Kas näed… milliseid tagajärgi su valikud ja teod sünnitavad?

 

Video allikas: Youtube, Nikki Nightshade

 

Tõlkis ja toimetas Anneli RootsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt