Videod! 5. ülemaailmne meeleavaldus vabaduse eest: miljonid taas tänavatel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. november 2021 kell 15:00Foto: kollaaž / Canva

20. novembril toimus juba viiendat korda ülemaailmne meeleavaldus vabaduse ja inimõiguste eest ehk World Wide Demonstration vol 5, mis tõi pea kõikidel kontinentidel tänavatele miljoneid inimesi. Eriti paistsid silma meeleavaldused Austraalias Melbourneis ja Austrias Viinis, kus oli tänavatel sadu tuhandeid inimesi, massiliselt oldi tänavatel ka näiteks Horvaatias ja Hollandis.

 

Väiksemad protestiaktsioonid toimusid meile kõige lähemal Helsingis, Stockholmis, Tartus ja Tallinnas. Viimases mindi rongkäiguga ka kultuskohvikuks tõusnud MEM-i juurde, kus avaldati toetust mitmeid toitlustusasutusi pankrotti ajanud meetmetele vastu seisvale ettevõtjale Elvis Brauerile ja tema kohvikule.

Word Wide Demonstration (World Wide Rally) toimus ka käesoleva aasta 20. märtsil15. mail ja 24. juulil ja 18. septembril.  Ülemaailmse aktsiooni World Wide Demonstration lehel seisab, et meeleavaldused on rahumeelsed ja apoliitilised. Meeleavaldusel osalemisest olid teatanud inimesed rohkem kui 40 riigist ja üle 150 linnast.

 

Viinis seisti põhiliselt sundvaktsineerimise vastu

Austerlasi ajendas tänavatele tulema valitsuse äsjane teadaanne, et alates 1. veebruarist on koroona vastu vaktsineerimine kohustuslik ning fakt, et alates 15. novembrist on vaktsineerimata inimesed sisuliselt vangid omas kodus.

Austria läheb alates tänasest ka lukku ja piirangud kestavad esialgu 10 päeva, seejärel hinnatakse olukorda uuest. Lukustus kestab valitsuse kinnitusel kõige enam 20 päeva.

Koroonameetmete vastane endine siseminister Herbert Kickl arvas, et tänavatel oli üle 100 000 inimese.

 

Melbourne´is Austraalias võis tänavatel olla sadu tuhandeid

Justkui mingid vanglaplaneedi eksperimenti läbi viiv Victoria osariik on oma pealinnas Melbourne´is pidanud nägema massilisi meeleavaldusi. Iga korraga liitub tänaval marssijatega aina enam inimesi ning sel korral arvatakse osalejate arvu paari-, kolmesaja tuhande kanti.

 

Meeleavaldajate “boonus-motivaator”: Melbourne’i aastavahetus “traditsiooniliste koroonameetmetega”.

Austraalia uudisteakrute sõnul on vähem kui 2 aastaga koroonameetmetest saanud traditsioon, mis on justkui alati olnud. Melbourne’i juhid reklaamivad, et linn on avatud ja jääb avatuks ning selle tähistamiseks tehakse aastavahetusel suurejooneline lasershow droonidelt. Et sellest osa saada, peab inimene olema vaktsineeritud ja ostma ka pileti aastavahetuse peole. 5 miljonilise rahvaarvuga linnas tuleb müügile 40 000 piletit aastavahetuse lasershow´le, mis toimub üheaegselt neljas taraga eraldatud sektoris. Mida teevad ülejäänud 5 miljonit Melbourne’i kodanikku?

Kas aastavahetus ainult vaktsineeritutele saab uueks normaalsuseks ja mujal maailmas, seda näitab aeg. Tallinnas muidugi võisid vaktsineeritud taraga ümbritsetud Raekoja platsil nautida programmi juba augustis toimunud Vanalinna Päevadel.

 

Massiliselt tuldi tänavatele ka Horvaatias

Horvaatia pealinnas Zagrebis oli tänavatel üle kümne tuhande inimese. Tegu oli suurima meetmete vastase protestiga pärast koroonakriisi algust.

 

Rotterdamis kasvas protestimine väikeseks mässuks

Hollandis, Rotterdamis avas Hollandi politsei reede õhtul (seal kestis meeleavaldus kogu nädalavahetuse – toim.) kesklinnas tule protestijate pihta, kelle koroonapiirangute vastane meeleavaldus oli linnapea sõnul kasvanud üle “vägivallaorgiaks”.

Laupäeval jätkusid meeleavaldused muuhulgas Haagis, Amsterdami planeeritud laupäevane meeleavaldus jäeti ära rahumeelset protesti plaaninud korraldajate sõnul Rotterdami sündmuste tõttu.

 

Vaata ka teisi WWD 5.0 meeleavaldusi:

https://www.youtube.com/results?search_query=world+wide+demonstration+20+november

 

Allikad: lingid artikli sees, YT 1, YT 2, YT 3, YT 4, YT 5

Vaata ka: WeAreChange

Foto: kollaaž / Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt