Toksiinid meie kodus: tolmuimeja ja vaibad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. mai 2023 kell 8:30



Siseruumide õhk võib sageli olla oluliselt saastunum kui välisõhk. Tooted, mida me kasutame oma kodude ja riiete puhastamiseks, viimistlusmaterjalid, esemed, mida me kasutame toidu valmistamiseks ja säilitamiseks, võivad olla tervisele kahjulike toksiinide allikaks. Kuna suur osa inimesi veedab 90% oma ajast siseruumides, siis on see suur probleem.

Artikkel ilmus Telegramis esmalt septembris 2013.

 

Bakterid tolmuimejates

Austraalia teadlased on uurinud 11 tootja valmistatud 21 tolmuimejat. Nad leidsid, et kõik tolmuimejad paiskasid õhku baktereid ja peeneid tolmuosakesi. Kuigi kuuel uuritud masinal olid olemas HEPA (high-efficiency particulate air) filtrid, ei garanteerinud see, et kodumasinad ei saastaks õhku.

Üldiselt oli uuemate ja kallimate masinate mõju siseruumi õhu kvaliteedile parem kui vanematel ja odavamatel mudelitel. Eelnevad uuringud on näidanud, et bakterid suudavad tolmukotis jääda elujõuliseks kuni kaheks kuuks. Mõned neist, näiteks salmonella, on nakkavad. Lisaks halvendavad tolmuimejate üleskeerutatud tolmuosakesed allergiat ja astmat. Kodutolm võib tunduda ohutu, kuid tänu keskkonna üldisele saastatusele sisaldab see tihti pliid ja teisi

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt