Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Rohelus toob rahulolu

24. aprill 2013 kell 13:16Photography_wallpapers_348

Rohelus toob rahulolu ja toob märgatavalt. Briti teadlased olid ka ise üsna üllatunud, kui nende uuringust selgus, kui märgatavalt võib linnarohelus tugevdada linnaelanike tunnet, et nad on eluga rahul, kirjutad ERR-i teadusportaal.

 

Mathew White ja ta kolleegid kirjutavad ajakirjas Psychological Science, et inimesed, kelle elukoha lähedal on rohkesti parke või aedu, on küsitluste põhjal eluga selgelt rohkem rahul ka sellisel juhul, kui kõigi muude mõeldavate rahulolu tegurite nagu jõukuse ja inimsuhete mõju statistika nippide abil võrdlusest kõrvaldada.

Selgus, et roheline elukeskkond võib eluga rahulolu tõsta tervelt kolmandiku võrra sellest rahulolu tõusust, mille annab abielus olemine või kümnendiku võrra sellest, mille osaks saavad tööl käivad inimesed võrreldes töötutega. Tõsi, roheluse mõju inimese rahulolule on töökoha või abielu mõjust ju väiksem, aga päris märgatav siiski.

Nii et White ja ta kolleegid soovitavad linnaplaneerijatel sellega kindlasti arvestada. Isegi kui linnaroheluse mõju on ühele inimesele suhteliselt väike, siis linnas elab inimesi ju palju ja üleüldine rahulolu kasvab rohelusest siis selle võrra enam.

 

Allikad: ERR, Physological Science

Foto: loadpaper

 

Toimetas Mariann Joonas