Silmside – vaimne praktika, hingelise intiimsuse ja loovuse tööriist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. aprill 2013 kell 17:58



Meil kõigil on tekkinud olukordi, kus vaatame teineteisele sügavalt silma ja tardume lummatuna paigale. Ka romantikute paleus – armastus esimesest silmapilgust – on meile tuttav … vähemalt filmidest.

 

Aga tegelikult on sellel kõigel suurem tähendus ja potentsiaalne arenguvõimalus, kui me arvata oskame. Küündides visualisatsioonideni eelnevatest eludest kuni tulevikuni välja ja rohkemgi veel, võib see kõik saada väga reaalseks, kui kaasata oma sügav taotlus ja keskendumisvõime.

Silmside on hindude ja budistide iidne praktika. Sufi traditsioonides on otsene seos tantraga. Seda praktikat peetakse üheks võimalikuks valgustumise teeks, sest see on imeline moodus saada ühendust vaimsel tasandil. Seda saab praktiseerida oma armastatuga enne seksuaalset sidet ja selle ajal.

 

Barjäär kahe inimese vahel lahustub

Mitmete enesearendamise ja vaimsete teoste autor Will Johnson kirjeldab silmsideme sügavust järgnevalt: “Kui silmside kahe inimese vahel on algatatud ja säilib, siis on loodud nähtamatu energeetiline side, kus lahustuvad barjäärid, mis tavaliselt eraldavad meid üksteisest, see lähendab meid avardavale teadvuse lainele, mida me hetkes jagame.”

Silmsidet saab harrastada igaüks – kogemused, mis me selle kaudu saame, on erinevad, aga garanteeritud on mingi tähendus ja kasu. Kas sa teed seda partneriga või üksi, see pole väga oluline. Peamine on määrata mingi kavatsus, mida sa soovid selle protsessiga saavutada. Selleks võib olla lihtsalt enda sügavama olemuse aktsepteerimine või vaade kuhugile kaugemale nagu eelnevad elud.

Sa võid kasutada seda tehnikat ka leidmaks ühendust kellegi teisega, aru saamaks tema tunnetest, kavatsustest jne. Taotluse kehtestamine on üsna lihtne: sa ütled endale, mida sa soovid saavutada ja seejärel lubad sellel minna. Partneriga on parim tulemus, kui mõlemad esitavad sarnaseid taotlusi.

 

Proovi kas partneriga või ilma

Teadaolevalt on suurim kasu, kui praktiseerida seda koos partneriga, aga tehes seda omaette ei vähenda see kogemuse olulisust ja tähtsust. Partneriga võib see lähendada teid mitte ainult füüsiliselt, vaid just vaimselt. Arvestades seda, kui intiimne ja siiras on kavatsus, kogevad paarid väga erilisi tundeid.

Ühendus sügavamal tasandil oma partneriga eeldab muidugi üksteise usaldamist ja mugavust teineteise suhtes. Füüsilised ja ühiskondlikud rollid selle käigus kaovad täielikult, tekib veel tõelisem ning vaimsem ühendus. Juhul kui on saavutatud sügav tasakaal, siis võivad paarid lubada protsessil minna niikaugele, kuhu te selle ise viite.

Proovige seda harjutust nii tihti kui soovite. Ei ole tõest ega väära viisi selle praktiseerimiseks. Kui me laseme endil kulgeda, juhindudes ootusteta protsessist, triivib see ise loomulikus suunas.

 

Harjutused looduses

Lisaks saab selliseid harjutusi teha ka looduses ja selle käigus võid sa avastada, et see on sinuga kuidagi varem juhtunud.

Loo tähelepanelik ja pinev silmside puu, lille või mis tahes aspektiga loodusest. Igal juhul hakkad sa täheldama üha rohkem ühendust selle lihtsa eluvormiga ja kõik muu muutub ebaoluliseks. Sa võid hakata märkama energialaineid, sagedusi, aurasid, mida elav loodus meile nähtamatul kujul pakub ning parimal juhul saavutad ühenduse, mis eeldab tihedamat praktiseerimist. See on kindlasti üks loomulikumaid ja rahustavamaid meditatsioonipraktikaid, mis õpetab sind elama harmoonias iseenda ja kõige elavaga meie ümber.

 

Kuida alustada silmsidet üksi, paarilisega või loodusega?

Alustuseks sulge oma silmad minutiks ja proovi oma mõtted veidi maha rahustada. Et seda teha, lihtsalt keskendu oma hingamisele ja lase lahti kõik ootused sellelt protsessilt.

Ava oma silmad pärast meelte rahustamist. Keskendu oma silmadele peeglis (üksi praktiseerides) ja lase ennast üha rohkem ja rohkem mugavalt oma silmade sügavusse.

Partneriga keskenduge vastamisi üksteise silmadele – kui on keeruline jälgida mõlemat silma, keskendu vaid ühele. Soovitavalt vasakule silmale, sest vasakut kehapoolt peetakse vastuvõtlikumaks. Pärast mõnda minutit märkad, et su ümber olev keskkond muutub üha hägusemaks, kuni lõpuks näed vaid oma silmi (peeglist), ei midagi muud.

Siinkohal hakkab protsess varieeruma, sõltudes taotlusest. Üldiselt ongi kogu protsessi kulg täpselt selline, mida sa ise taotled, sest sa saad lubada sellel minna täpselt nii kaugele, kui sa soovid, aga mida pikemalt sa seda teed, seda sügavam on kogemus.

Sa ei pruugi kohe alguses mõne minuti jooksul mitte midagi märgata, seepärast soovitan seda teha vähemalt 5–15 minutit.

Kogenumad praktiseerijad võivad seda protsessi vastavalt soovile pikendada kas 30–60 minutini, mis tagab kindlasti ka uued tasandid ühenduses olemise ja visualisatsioonid.

Väidetavalt praktiseeris sufi poeet ja müstik Rumi seda tundide ja isegi päevade kaupa.

 

Allikad: Hingepeegel, The Institute for Embodiment Training

Loe ka: Ezine Articles, Collective Evolution

 

Toimetas Ksenia Kask

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt