Oxfordi ülikooli kalkulaator: arvuta välja, kui suur risk on sul surra koroonasse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. august 2021 kell 7:21Oxfordi ülikool on oma lehele üles pannud põneva kalkulaatori, kus iga inimene saab välja arvutada, kui suur on tema risk surra koroonasse. Meil siin toimetuses näiteks andis keskmiseks tulemuseks antud hetke terviseseisundiga 0,0009% mis on 1:111111. Kas sina võtaksid selle riski, arvestades, et Dr Google´i andmetel on elu jooksul näiteks südamehaigustesse suremise risk 1:6, autosõidul surmasaamise risk 1:107 ja toitu süües lämbuda 1:2535.

Ei oska siinkohal kommenteerida, KUIDAS Oxfordi kalkulaator sellise tulemuseni jõudis, aga igatahes USALDAME TEADUST!  

 

Nende andmete valguses oleks ehk paslik keelata autosõit ja söömine? Ent nagu ka Eesti statistika näitab, on palju suurem tõenäosus surra vähki, südamehaigustesse kui covidisse. Kui koroonameetmete+vaktsineerimise väidetav eesmärk on vähendada koormust haiglatele ja suremust, siis miks ei propageerita sama agaralt söögi alla ja söögi peale tervislikku toimumist ja jala kõndimist?

Muidugi, igal ühel ongi need riskid erinevad ja ka keskmine covidisse suremise tõenäosus on loomulikult suurem kui meie terve inimese olematu protsent. Aga millal on jälle okei teha ise enda tervisega seonduvaid otsuseid? Seda ju saame ise otsustada, kui palju rämpstoitu süüa?

Enda isikliku covidisse suremuse riski saad välja arvutada SIIN (Oxford).

 

Allikad: University of Oxford, Google, Inimene.ee

Foto: Pixabay / Pexels

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt