Riik maksab vaktsiini tõttu surnud päästeametniku lähedastele 300 000 eurot hüvitist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. detsember 2021 kell 13:54Foto: Canva.com

Eilne Õhtuleht vahendab, et AstraZeneca vaktsiini tõttu surnud päästeametniku Ergo Mannineni lähedased said riigilt hüvitisena teenistusülesannete täitmisel hukkunutele ette nähtud kümne aasta keskmise palga ehk kokku 300 000 eurot. 

 

Et 31-aastane Manninen pidi minema vaktsineerima seoses oma tööga päästeametis, määrati seetõttu ka hüvitis – siiski eelnesid sellele ÕL-i andmetel lähedaste läbirääkimised riigiga.

Lisaks on tõendatult seoses vaktsineerimisega surnud kolm inimest ja 14 inimest soovivad tervisekahjustuste eest kahjutasu.

Ravimiameti kõrvaltoimete teatistes on surma mainitud kordades rohkem kui need neli juhtumit, kuid neid peetakse pigem kokkusattumusteks.

Ometi on käsikäes vaktsineerimiskampaaniaga tõusnud sel aastal plahvatuslikult liigsuremuste arv, novembri keskpaiga seisuga on surnud 2700 inimest rohkem kui varasemalt 10 aasta keskmine. Huvitav, mis peitub selle taga?

Foto: Statistikaamet + Terviseamet + Telegrami lugeja Sander K.

 

Mannineni juhtumiga seoses kerkin esile kolm olulist tähelepanekut:

  • riik tunnistab faktiliselt vaktsiinisurmasid;
  • selle maksavad kinni maksumaksjad, aga mitte ravimitootja?
  • kas inimelu hind on 300 000 eurot?

 

Allikad: Õhtuleht, Statistikaamet, Terviseamet

 

Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt