Kanada akadeemikute avalik kiri mittevaktsineeritutele: te ei ole üksi!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. august 2021 kell 14:06Kanadas tegutseva inimõiguste organisatsiooni OCLA (Ontario Civil Liberties Association, asut. 2012) teadur dr Denis Rancourt ja tema kaasakadeemikud kirjutasid 2. augustil avaliku kirja, et toetada neid, kes on otsustanud COVID-19 vaktsiinist loobuda.

 

Rühm rõhutab selle meditsiinilise protseduuri vabatahtlikku olemust, samuti teadliku nõusoleku ja individuaalse riski-kasu hindamise vajadust. Nad taunivad rahvaterviseametnike, uudiste ja sotsiaalmeedia ning kaaskodanike poolset survestamist.

Kontroll meie kehalise puutumatuse üle võib vabalt olla kodanikuõiguste kaitsmise viimane (veel) vallutamata tugipunkt. Lugege eesti keelde tõlgitud kirja allpool või algset inglise keelset versiooni PDF-failina siit.

 

Avatud kiri mittevaktsineeritutele

Sa ei ole üksi! 28. juuli 2021 seisuga ei ole 29% kanadalastest saanud COVID-19 vaktsiini ja lisaks on 14% saanud vaid ühe süsti. USA-s ja Euroopa Liidus on vähem kui pool elanikkonnast täielikult vaktsineeritud ning isegi Iisraelis, mis on Pfizeri sõnul maailma labor, on kolmandik inimestest täielikult vaktsineerimata. Poliitikud ja meedia on võtnud ühise seisukoha, süüdistades vaktsineerimata inimesi nende probleemide eest, mis on tekkinud kaheksateist kuud kestnud hirmutamise ja sulgemiste tulemusena. On aeg asjad sirgeks rääkida.

On täiesti mõistlik ja õiguspärane öelda “Ei” ebapiisavalt testitud vaktsiinidele, mille kohta pole usaldusväärset teadust. Sul on õigus rakendada oma keha suhtes kaitset ja soovi korral keelduda meditsiinilistest protseduuridest. Sul on õigus öelda “Ei” oma väärikuse, terviklikkuse ja kehalise autonoomia rikkumisele. See on sinu keha ja sul on õigus valida. Sul on õigus võidelda oma laste eest nende massilise vaktsineerimise vastu koolis.

Sul on õigus küsida, kas vaba ja teadlik nõusolek on praegustes tingimustes üldse võimalik. Pikaajalised toimed pole teada. Põlvkondadevahelised mõjud pole teada. Vaktsiinide poolt esile kutsutud mõjud loomulikule immuunsusele on teadmata. Võimalikud kahjud ei ole teada, kuna kõrvaltoimetest teatamine toimub hilinemisega, on mittetäielik ja erinevate jurisdiktsioonide tõttu ebasüsteemne.

Sind on võtnud sihikule peavoolumeedia, valitsuse sotsiaalsed mõjutuskampaaniad, ebaõiglased reeglid ja poliitikad, koostööd tegevad tööandjad ja sotsiaalmeedia massid. Sulle öeldakse, et sina oled nüüd probleem ja et maailm ei muutugi normaalseks tagasi, kui sa end ei vaktsineeri. Propaganda on kõlvatult teinud sind patuoinaks ja ümbritsevad inimesed survestavad sind. Pea meeles: sul pole midagi viga.

Sind süüdistatakse ebaõiglaselt selles, et oled uute SARS-CoV-2 tüvede tehas, kuigi tegelikult juhtivate teadlaste sõnul tekitab sinu loomulik immuunsüsteem immuunsust viiruse mitme komponendi suhtes. See soodustab kaitse teket erinevate viirusetüvede suhtes ja tühistab edasise leviku teistele.

Sul on õigus nõuda sõltumatuid eelretsenseeritud uuringuid, mida ei rahasta rahvusvahelised ravimifirmad. Kõiki eelretsenseeritud uuringuid lühiajalise ohutuse ja lühiajalise tõhususe kohta on rahastanud, ellu viinud, koordineerinud ja toetanud need tulundusettevõtted; ja nende uuringute täpsemaid andmeid ei ole avalikustatud ega tehtud kättesaadavaks teadlastele, kes nendes ettevõtetes ei tööta.

Sul on õigus kahtluse alla seada esialgsed vaktsiinikatse tulemused. Suhtelise efektiivsuse väidetavad kõrged väärtused põhinevad väikesel arvul umbkaudu määratud “nakkustel”. Uuringud ei hõlmanud ka pimekatseid, kus inimesed, kes süsti tegid, teadsid või võisid järeldada, kas nad süstivad katselist vaktsiini või platseebot. See ei ole vaktsiinikatsete jaoks vastuvõetav teaduslik metoodika.

Teil on õigus nõuda teaduslike arvamuste mitmekesisust. Nagu looduses, vajame me ka teabe polükultuuri ja selle tõlgendusi. Ja seda meil praegu pole. Kui otsustad vaktsiini mitte teha, jääb ruumi mõistlikkuse, läbipaistvuse ja vastutuse tekkimiseks. Sul on õigus küsida: “Mis juhtub järgmiseks, kui anname ära otsustusõiguse oma keha üle?”

Ärge laske end hirmutada. Te näitate üles vastupidavust, terviklikkust ja sihikindlust. Te moodustate kogukondi, teete plaane üksteise abistamiseks ning seisate teadusliku vastutuse ja sõnavabaduse eest, mis on vajalikud ühiskonna õitsenguks. Meid on palju, kes teiega koos seisavad.

Angela Durante, PhD
Denis Rancourt, PhD
Claus Rinner, PhD
Laurent Leduc, PhD
Donald Welsh, PhD
John Zwaagstra, PhD
Jan Vrbik, PhD
Valentina Capurri, PhD

 

Allikas: OCLA

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt