Teadusuuringud kinnitavad: laste koroona vastu vaktsineerimine toob kasu asemel rohkelt riske

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. august 2021 kell 18:28Pole saladuseks, et arvukad tunnustatud teadlased, sealhulgas mRNA vaktsiinide tehnoloogia looja dr Robert Malone, enam kui 40 Covid-19 viiruse- ja raviteemalise teadustöö autor, kõikide aegade kõige avaldatum kardiorenaalmeditsiini ekspert dr Peter McCullough, Nobeli preemia laureaat viroloog dr Luc Montagnier, Kanada patoloog dr Roger Hodkinson, viraalimmunoloog dr Byram Bridle, Bill ja Melinda Gatesi fondi ja GAVI (Global Alliance for Vaccines and Immunization) jaoks pikki aastaid töötanud Belgia vaktsiiniteadlane dr Geert Vanden BosscheFrontline Doctors arstide suurkogu jpt on kutsunud riike üles massvaktsineerimist kohe peatama, sest eksperimentaalse vaktsiiniga kaasnevad ohud võivad kaaluda kaugelt üles vaktsiinist saadava võimaliku kasu, kirjutab Liis Orav.

 

Teadmiseks: 31. juuli 2021 seisuga on Euroopa ravimite kõrvaltoimete andmebaasis registreeritud üle 1,7 miljoni koroonavaktsiini kõrvaltoime ja 20 595 vaktsineerimisjärgset surma. Ametliku narratiivi põhjal pole ühelgi neist surmadest mingit pistmist vaktsiiniga, ometi surevad vaktsiini saamise järel ka täiesti terved, aktiivsed, ilma eelnevate terviseprobleemideta inimesed. NB! Tegu on passiivsete andmebaasidega, seega võib eeldada, et nii kõrvaltoimete kui ka surmade arv on tunduvalt suurem. Teadaolevalt kutsuti 1970-ndatel seagripi vaktsiin tagasi pärast seda, kui oli raporteeritud 53 surmast.

Registrite andmetega saab lähemalt tutvuda allolevate linkide vahendusel:

MODERNA – https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=/shared/PHV%20DAP/_portal/DAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2=%22Line%20Listing%20Objects%22.%22Substance%20High%20Level%20Code%22&P3=1+40983312

PFIZER – https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=/shared/PHV%20DAP/_portal/DAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2=%22Line%20Listing%20Objects%22.%22Substance%20High%20Level%20Code%22&P3=1+42325700

ASTRA ZENECA – https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=/shared/PHV%20DAP/_portal/DAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2=%22Line%20Listing%20Objects%22.%22Substance%20High%20Level%20Code%22&P3=1+40995439

JOHNSON & JOHNSON (JANSSEN) – https://dap.ema.europa.eu/analytics/saw.dll?PortalPages&PortalPath=%2Fshared%2FPHV%20DAP%2F_portal%2FDAP&Action=Navigate&P0=1&P1=eq&P2=%22Line%20Listing%20Objects%22.%22Substance%20High%20Level%20Code%22&P3=1+42287887NB! Lingile jõudes tuleb valida ülevalt paremalt eelviimane aken “Number of individual cases for selected reaction”. Seejärel valida vasakul üleval kõrvaltoimete grupp ning siis all paremal näeb graafikut, kus kirjas, mitmel inimesel lõppes kõrvaltoime surmaga.

 

Õõvastavast statistikast hoolimata jätkub paljudes riikides, k.a Eestis massvaktsineerimisele survestamine ja  vaktsiinipassidel põhineva segregatsioonipoliitika kujundamine.

 

Teadus laste ja noorte koroona vastu vaktsineerimist eluliselt vajalikuks ei pea

Nüüd, kus lähenemas on kooliaasta, on järjest tugevnemas vaktsineerimissurve ka lastele ja noortele, seda hoolimata Irja Lutsari detsembris ja kevadel antud kommentaaridest, et aastal 2021 lapsi vaktsineerima ei hakata.

Siinkohal on hea üle korrata ja meelde tuletada mõned laialt teada faktid Covid-19 haiguse ja koroonavaktsiinide kohta:

* Covid-19 haigus ei ole lastele ega noortele ohtlik, haigestumise puhul põetakse see reeglina läbi kergete või mõõdukate viirushaiguse sümptomitega. Hiljutises Johns Hopkins haiglas dr Marty Makary uurimisgrupi poolt läbi viidud uuringus analüüsiti 48 000 alla 18-aastast last ja noort, kel oli diagnoositud Covid-19 2020. aasta aprillist augustini.   Uuring tõi välja, et neil vähestel lastel,   kelle jaoks haigus fataalseks osutus, olid taustal tõsised kroonilised haigused (nt leukeemia, obstruktiivne kopsuhaigus jmt). Teisisõnu, ilma raskete diagnoosideta laste seas ei põhjustanud Covid-19 MITTE ÜHTEGI surmajuhtumit. Seevastu on uuringud näidanud, et viiruse läbipõdemisel saadud immuunsus on tugev, püsiv ja laiaspektriline – st kaitseb  ka uute viirustüvede ja -mutatsioonide eest.

* Vaktsineerimine ei kaitse SARS-CoV-2 nakatumise ega infektsiooni levitamise eest. Vaktsineerimisega ei kaitse noored seega ei oma vanemaid, vanavanemaid, kaaslasi ega õppejõude. Vaktsineeritud inimese haigestumisel võib vaktsiin vähendada viiruse raskeid sümptomeid, kuid nagu eelpool viidatud, ei põe lapsed viirust reeglina raskelt ning nende immuunsüsteem saab haiguse seljatamisega niisamagi edukalt hakkama.

* Siiani on uurimata selle eksperimentaalse geeniteraapia tehnoloogial põhineva süsti pikaajaline mõju. Tuntud teadlased Mike Yeadon ja Wolfgang Wodarg on kutsunud üles vaktsiini mõju fertiilsusele kiiremas korras süvitsi uurima, seda ennekõike seoses viiruse ogavalgu ja platsenta tootmiseks olulise valgu süntsütiini molekulaarse sarnasusega. Lisaks tekitab küsimusi ja teadmatust fakt, et viiruse ogavalgu poolt jahitud ACE-2 retseptorite suurim kontsentratsioon on just testistes ja munasarjades. Kuna koroonavaktsiinid on turul olnud vaid väga lühikest aega, pole teada, kuidas mõjutab vaktsiin pikemas perspektiivis praegust sugupõlve ja tulevaste sugupõlvede fertiilsust.

* Pole uuritud nende eksperimentaalsete vaktsiinide mutageensust (vaktsiinide võimet kromosoomides ja geenides mutatsioone põhjustada) ega kantserogeensust (vähkitekitavat mõju).

* Koroonavaktsiinid tõstavad riski haigestuda neurodegeneratiivsetesse haigustesse, sh Parkinsoni jt prioonhaigustesse ja Guillan-Barre sündroomi (Guillan-Barre sündroom ehk akuutne põletikuline demüeliniseeriv polüneuropaatia on kesknärvisüsteemi vastu suunatud autoimmuunpõletik. Patsient võib jääda täiesti halvatuks ning vajada hingamisabi). Juhtumeid on esinenud eeldatust tunduvalt sagedamini. See on ka ametlikult aktsepteeritud kõrvaltoime Jannseni vaktsiini puhul ning nüüdseks on hoiatus lisatud ka AstraZeneca vaktsiinile.

* Poiste, noorukite ja noorte meeste puhul suureneb ohtlikult risk haigestuda perikardiiti (südamepauna põletikku) ja müokardiiti (südamelihase põletikku), hoiatus kehtib nii Pfizeri kui ka Moderna vaktsiinide puhul.  Iisraelis tehtud esialgse uuringu põhjal tõuseb risk haigestuda müokardiiti 5–25 korda. 30. juulil avaldatud CDC uuring andis VAERS-i andmetele tuginedes teada, et 12-17 aastaste laste seas on seni esinenud 14 surma and 397 müokardiidi juhtumit. Varasema Harvard Pilgrim uuringu hinnangul jõuab VAERS-i  passiivsesse andmebaasi alla 1% ravimite ja vaktsiinide kõrvaltoimete  teatistest.

* Koroonavaktsiinid tõstavad kopsu- ja ajutrombi haigestumise riski, seda seostatakse ametlikult just Astra Zeneca vaktsiiniga, kuigi samasuguseid kõrvaltoimeid võib leida ohtralt kõikide koroonavaktsiinide kõrvaltoimete raportitest.

Laste massvaktsineerimist või sellega kiirustamist ei soovita esialgu ei WHO (nende seisukoht on: et teha üldist soovitust laste osas, on vaja rohkem andmeid, ent riskirühma kuuluvaid üle 12-aastastele lastele võib seda võimalust pakkuda), Suurbritannia ega ka rühm Soome arste.

 

Liis Orav

integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: ekraanikuva + CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt