Mida lugejad arvavad: kas Konstantin Päts oli riigireetur?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. veebruar 2020 kell 10:53Foto: ev100.ee

Eesti Vabariigi aastapäeva eel küsisime Telegrami Facebookis oma lugejatelt, kas nende arvates president Konstantin Päts oli riigireetur või ei. Napi ööpäeva väldanud küsitlusel osales 215 inimest, neist 60% arvasid “Jah” ja 40% “Ei”.

 

Konstantin Päts oli aastatel 1938-1940 Eesti esimene president ja enne seda aastatel 1918-1938 vaheldumisi kas peaminister, riigivanem või riigihoidja. Tema juhtimisstiili, otsuste ja rolli üle Eesti minemisel NSVL-i koosseisu on vaieldud palju ja ühest seisukohta ei ole ses osas isegi ajaloolastel.

Ehk on õigus lugejal, kes küsitluse all kommenteeris: “Neid inimesi pole enam elus, kes sellisele küsimusele saaksid ja võiksid vastata.”

Teised lugejad leidsid aga: “Vapsid panid nad kinni ja lasid maha, nn vaikiv ajastu tuli peale ja nii see ära antigi Venemaale – ilma, et oleks mingit vastuseisu olnud. Mis see muu oli siis? Rahva säästmine?” või “A kuda muidu me Nõukogude Liitu saime?”. Ja oli ka selline arvamus: “Ei olnud. Tal polnud muud võimalust. Muidu poleks võib olla Eestit enam üldse olemas. Ta maksis nii kui nii selle eest oma eluga.”

 

Vaata küsitlust: Telegrami Facebook

Fotod: ev100.ee, ekraanikuva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt