Mobiilidieet: 44 päeva ilma mobiiltelefonita

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. august 2022 kell 19:58Järgnev lugu on ameeriklannast kirjaniku Julianne Wurmi isiklik kogemus: mida annab tänapäeva nutiseadmetest sõltuvale inimesele mõneks ajaks mobiiltelefonist loobumine. Ligi kuue nädala pikkusel reisil telefonipaastu pidades jõudis naine taipamisteni, mis panid aluse uutele kasulikele harjumustele.

 

Pärast iseäranis kurnavat aastat, mil mitmed olulised teemad, millesse olin kõvasti panustanud, ootamatult lõppesid, otsustasin võtta puhkuse ja minna kuuenädalasele reisile. Plaanisin reisil kirjutada, mediteerida ning lasta asjadel settida ja haavadel paraneda. Enne lahkumist lülitasin välja oma mobiili.

 

Lõa otsast lahti

Helistasin mobiilioperaatorile ja palusin oma lepingu peatada. Ei enam e-posti ega SMS-e ning minu numbrile helistanutele vastas võõras hääl, mis teatas: “Praegu sellel numbril kõnesid vastu ei võeta.” Keegi ei saanud mulle isegi teadet jätta. Tahtsin ennast tehnoloogia kõikehõlmavast pealetükkivusest lahti ühendada. Iga e-kiri, sõnum või ette planeerimata telefonikõne tundus, nagu keegi tirinuks mind varrukast: “Oeh, jälle üks asi, mis nõuab mu tähelepanu!” Mu emotsioonide “lairiba” oli kitsaks nireks kuivanud.

Kuidas see kõik välja mängib, ma ette ei kujutanud, teadsin vaid, et telefonist loobumine on esimene asi, mida endale puhkepausi loomiseks tegema pean.

Ja nii ma siis läksin, 44 päevaks. Esmalt Hongkongi, siis Bangkoki, edasi ümber Kambodža Vietnami ja siis tagasi Taisse.

Mul oli kaasa läpakas ja iPad, nii et ühendus maailmaga, millest pausi vajasin, oli mul olemas, kuid suhtlus sellega oli hoolega planeeritud. Uue eluplaani ja ajavööndi vahetuse väsimuse “abil” hakkasin ärkama hommikuti kell 5. Pärast ärkamist mediteerisin, kirjutasin, võimlesin ja sõin hommikust. Mu hommikurutiin kestis mitu tundi ja tihti juhtus nii, et ma ei jõudnud oma e-postkasti vaatama enne, kui kell oli juba 10 saanud.

Kuna ajavahe minu

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt