Terviseamet: 99% COVID-19-ga surnutest olid kaasuvad haigused ja 24% olid vaktsineeritud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. jaanuar 2022 kell 10:10Foto: ekraanikuvad + Canva.com

Telegramil õnnestus taaskord advokaat Robert Sarve abiga saada infot, mida riigiasutused Telegrami ajakirjanikele ei väljasta. Nimelt palusime Terviseametil väljastada andmed selle kohta, kui paljudel COVID-19 tõttu surnud isikutel (surma põhjus U07 ehk COVID-19) olid kaasuvad haigused?

 

15. jaanuaril digiallkirjastatud dokumendis vastas küsimusele Terviseameti õigusvaldkonna juht Sander Põllumäe:

Terviseameti operatiivsetel andmetel 99% inimestel olid erinevad kaasuvad haigused/seisundid.

 

***

***

 

Selline ülestunnistus peaks panema kõikidel inimestel “tulukese põlema”. Kui 99% koroonaga surnutest omasid kaasuvaid haiguseid, siis milleks tervele ühiskonnale need piirangud, vaktsiinipassid ja muu nonsenss?

Kõigil on vabadus elada oma elu tervislikult või ebatervislikult. Miks peavad terved inimesed ühiskonna ja tihti ka tööandja survel/käsul end koroona vastu vaktsineerima, kui koroonaga surnutest on vaid 1% olnud eelnevalt terved?

Meeldetuletuseks, ka näiteks Itaalia ja Soome on varasemalt teatanud, et vastavalt 99% ja 96% koroonasurnutest omasid kaasuvaid haiguseid.

 

Aga see pole veel kõik.

Nimelt selgub ka, et 24% COVID-19 tõttu surnutest olid vaktsineeritud ning samal ajal puudub Terviseametil teave, et juba eelnevalt koroonat põdenud inimene oleks teistkordse põdemise tagajärjel surnud.

 

 

Kuidas sina, hea lugeja, neid andmeid tõlgendaksid? Kas sinu enda jaoks kasulikum on koroona läbi põdeda või süstida? Ja kas mantra “vaktsineerimine kaitseb raske põdemise ja surma eest” ikka pädeb? Tuletame siinkohal meelde ka, et 2021. aasta lõpul saime Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuselt (TEHIK) teada, et ligi 5300 2021. aastal Eestis surnud inimest olid topeltvaktsineeritud.

Muidugi võib lisaks koroonale kõiges süüdistada ka kuuma ilma ja vananevat rahvastikku, aga kui rahvastik niikuinii vananeb, siis miks peab kogu ühiskond enda elusid piirama? Millal lõpetame koroonameetmed?

Antud Teabenõudega soovisime vastuseid erinevatele küsimustele – osad neist vajavad täpsustamist ja avaldame need siis, kui oleme ka lisaküsimustele vastused saanud.

 

Allikas: Terviseameti vastus Telegrami teabenõudele, lingid artikli sees

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt