Soome terviseameti juhtivametnik: koroonapass ei takista viiruse levikut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. jaanuar 2022 kell 10:35Koroonapass ei takista viiruse levikut ning selle kasulikkus tuleks ümber hinnata ka Euroopa Liidus, leiab Soome terviseameti (THL) terviseohutuse direktor Mika Salminen, vahendab ERR.

 

Salmineni sõnul on pärast delta tüve välja tõrjumist omikroni poolt vaja uut lähenemist, kirjutas Helsingin Sanomat. Väljaanne rõhutas oma artikli pealkirjas, et praegu võib passist olla isegi rohkem kahju kui kasu.

“Pass kehtestati sügisel mõttega, et see vähendab nakkusi. Viirus ei liigu, kui on ainult vaktsineeritud või testitud. See töötas delta tüve puhul,” ütles Salminen.

Salminen tõi sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumile saadetud kirjas, et omikroni tüvi nakatab vaktsineeritud inimesi peaaegu sama kergesti kui vaktsineerimata inimesi ning seetõttu muutubki senistel alustel koroonapass mõttetuks.

Salmineni sõnul võib koroonapassi kasutamine avalike teenuste juures lausa epideemiat kiirendada, sest selle kasutamise juures kaasnevad ka erinevad kontaktid.

Ta rõhutas, et peab vaktsineerimist siiski raske Covidi vormi vastu tõhusaks kaitseks, ent lisas, et põhimõtteliselt vaktsiinivastaseid inimesi koroonapassi nõue vaktsineerima ei pane.

 

Allikad: ERR, Helsingin Sanomat

Foto: Tommi Pylkkö / Yle

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt