22-st Kuressaare haiglas olevast koroonapatsiendist 13 on vaktsineeritud ja 9 vaktsineerimata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. november 2021 kell 8:30Foto: Wikimedia Commons / Ave Maria Mõistlik

Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane selgitab, kuidas koroonaolukord muutus nende haiglas nädalaga nõnda, et paari patsiendi asemel on neid juba üle 20 ja avada tuli teine Covid-osakond. Ja kuigi tema sõnul võiks seire tulemusena öelda, et 86 protsenti Saaremaa elanikest omab antikehi ja elanikkonnal peaks olema karjaimmuunsus, siis haigestumine on ikka väga suur, kirjutab Saarte Hääl. 

 

“Viirushooaeg on lahti läinud ja ma ei usu, et olukord enne kevadet päris rahulikuks muutub,” ütles Laane. Tema sõnul on küsimus selles, kas üldse on võimalik gripilaadsete haiguste puhul karjaimmuunsust saavutada, teine probleem aga on see, et ka vaktsineeritud haigestuvad.

Laane toob välja, et ka nendel inimestel, kes on vaktsineeritud üle kuue kuu tagasi, on suurem oht nakatuda. “Selline olukord võib teoreetiliseltt kesta aastaid. Kui on talveperiood, siis on raskem, suveajal läheb kergemaks,” kommenteeris ta.

Laane lisas, et olukord Kuressaare haiglas on stabiilne, koroonasse haigestunud 22 inimesest 13 on täielikult vaktsineeritud ja 9 vaktsineerimata.

Laane sõnul võivad Covidi sümptomid olla väga petlikud: võib olla lihtsalt näiteks nohu, peavalu või väike palavik, st kõige lihtsamad gripilaadsed sümptomid, Covidiga ei pea olema rasket kopsupõletikku.

“Paar vanemat inimest on natuke raskemas seisundis. Reaalselt kellegi elu otseselt ohus ei ole, aga kuna tegu on vanemate patsientidega, võib olukord muutuda. Kas inimesel on Covid põhi- või kaasuv haigus, sellel ma ei teekski vahet. Kui patsient on Covid-positiivne, siis on ta igal juhul koroonaosakonnas ja võtab sealt ühe koha. Vahe tuleb sellest, kas haiguskulg on kerge või raske,” sõnas ta.

Ta ütles, et kui enne Covidit mõeldi, et inimene on nakkusohtlik, kui tal on sümptomid, siis nüüd on teadmine, et inimene võib olla nakkusohtlik ka siis, kui tal ei ole sümptomeid. “Kui avastasime haiglas kaks esimest haiget, siis nendel sümptomeid ei olnud, tegime lihtsalt rutiinset kontrolli. Ilma selleta poleks me teadnud,” tõdes ta.

Ta lisas, et suuremas plaanis on nende haigla personal palju rahulikum ja kindlam kui 2020. aasta kevadel. “Meil oli ligi 100 töötajat, kes on haiguse läbi põdenud ja vaktsiin annab ikkagi veel turvatunnet juurde.”

 

Allikas: Saarte Hääl

Toimetas Sander Soomaa

 

Foto: Wikimedia Commons / Ave Maria MõistlikKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt