Dr Edward Laane: koroonapass ei kaitse enam kedagi, lõpetame piirangud!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. detsember 2021 kell 17:50“Oleme reaalselt olukorras, kus inimesel on nohu ja köha või palavik ja me enam tegelikult ei tea, kas tal on koroonaviirus või on RS-viirus või mingid muud külmetusviirused,” ütleb dr Laane aastalõpu intervjuus Saarte Häälele.

 

“Koroonapass enam ei kaitse. Ta ei kaitse ju teiste külmetusviiruste eest. Ma olen väga seda meelt, et piirangud tuleb esimesel võimalusel ära lõpetada,” leiab Laane ja lisab:

“Me kontrollime passiga ühe külmetushaiguse viiruse suhtes, aga samas me ei kontrolli nelja muu viiruse suhtes, mis samuti vanu inimesi ohustavad.

Selles mõttes on koroonapass kui selline oma eesmärgi täitnud ja ma arvan, et bioloogiliselt nakkusohutuse mõistes see meile enam midagi suurt juurde ei anna.”

 

Dr Laane pooldab vaktsineerimisvabadust

“Jah, ma olen täpselt seda meelt, et need inimesed, kes on otsustanud end mitte vaktsineerida, võiks rahule jätta, sest vaktsineerimine on vabatahtlik otsus. Inimene võtab teadliku otsuse, kaitseb ennast infektsiooni eest. Kes seda otsust pole teinud või loodab oma immuunsuse peale, siis me peame sellega leppima, mitte viima läbi sundvaktsineerimisi,” sõnab ta. Mis puutub alaealistesse, siis Laane arvates ei ole koroonaviirus lastele tegelikult meditsiiniline probleem.

 

Laane sõnavõttu kommenteeris ka teadusnõukogust omal soovil lahkunud viroloog Andres Merits. “Koroonapass praegusel kujul on loomulikult aegunud, selles osas olen ma doktor Laanega nõus,” tõdes professor Merits, püstitades peamiseks küsimuseks, millena koroonapassi võetakse? “Kas seda võetakse dokumendina, mis tõestab, et inimene on nakkusohutu, siis see on muidugi kogu aeg suur vale olnud.” Millegi pärast leiab Merits, et pass on siiski vajalik…

 

Allikas: Saarte Hääl, lingid artikli sees

Foto: confido.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt