Rühm europarlamendi saadikuid tegi ühisavalduse, seistes vastu COVID-digitõendile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. november 2021 kell 9:31Foto: ekraanikuva

Kuigi enamik parlamendiliikmeid hääletasid juba juunis ülekaalukalt COVID digitõendi poolt, on mõned neist otsustanud nüüd inimeste põhiõiguste eest välja astuda. Euroopa Parlamendi liikmed väljendasid digitõendi süsteemi pärast muret pressikonverentsil “Põhiõiguste kaitsmine COVID-digitõendi kuritarvitamise vastu“. 

 

28. oktoobril tegid samad Euroopa Parlamendi liikmed veel ühe pressikonverentsi ja kuigi kogu video on vaatamist väärt, tooksin sealt esile Saksa parlamendiliikme Christine Andersoni, kes kõneleb Euroopa Liidu ajaloo kaks kõige tõesemat minutit:

Kogu Euroopas on valitsused näinud palju vaeva, et inimesi vaktsineerida. Meile lubati, et vaktsineerimine on pöördepunktiks ja et see taastab meie vabaduse… selgus, et see polnud tõsi. See ei muuda teid immuunseks, võite nakatuda viirusega ja olla samas nakkav.

Ainus, mida see vaktsiin kindlasti tegi, oli miljardite ja miljardite dollarite kühveldamine ravimifirmade taskutesse. 

Hääletasin juba aprillis COVID digitõendi vastu, kuid kahjuks võeti see siiski vastu, näidates et ainult vähesed parlamendiliikmed seisavad tõeliselt euroopalike väärtuste eest. Enamik saadikuid toetab mulle teadmata põhjustel ilmselgelt rahva rõhumist, väites – häbematult – et teeb seda rahva enda heaks.

Kuid mitte eesmärk ei muuda süsteemi rõhuvaks, vaid seda teevad meetodid, mille abil eesmärki ellu viiakse. Iga kord, kui valitsus väidab, et neil on südamel inimeste huvid, mõelge uuesti.

Kogu inimkonna ajaloo jooksul pole kunagi olnud poliitilist eliiti, kes oleks siiralt mures tavaliste inimeste heaolu pärast. Mis paneb kedagi meist arvama, et nüüd on teisiti? Kui valgustusajastu on midagi esile toonud, siis kindlasti seda, et ärge kunagi võtke midagi, mida valitsus teile ütleb, enesest mõistetavana. 

Seadke alati kahtluse alla kõik, mida valitsus teeb või ei tee. Otsige alati varjatud motiive. Ja alati küsige cui bono?, kes saab kasu?

Kui poliitiline eliit surub oma plaani tugevalt peale ning kasutab väljapressimist ja manipuleerimist, et oma tahtmist saavutada, võite peaaegu alati olla kindel, et nad ei tee seda teie huvides. 

Mis puutub minusse, siis ei lase ma ennast vaktsineerida millegagi, mida pole korralikult kontrollitud ja testitud ning mis ei ole näidanud usaldusväärseid teaduslikke tõendeid selle kohta, et saadav kasu kaalub üles haiguse läbipõdemise, arvestades seejuures võimalikke pikaajalisi kõrvaltoimeid, millest me tänase päevani ei tea mitte midagi. 

Mind ei kahandata katseloomaks, kasutades vaktsineerimisel eksperimentaalset ravimit ja kindlasti ei hakka ma vaktsineerima sellepärast, et mu valitsus käsib ja lubab, et vastutasuks antakse mulle vabadus.

Teeme ühe asja selgeks: keegi ei anna mulle vabadust, sest ma juba olen vaba inimene.

Seega julgen Euroopa Komisjoni ja Saksamaa valitsusele öelda: minugi pärast visake mind vanglasse, pange lukku ja visake võti minema. Te ei saa mind kunagi sundida vaktsineerima, kui mina, vaba kodanik, otsustan mitte lasta end vaktsineerida. 

 

 

Allikad: Off-guardian, Reuters, lingid teksti sees

Foto: ekraanikuva

 

Tõlkis ja toimetas Teilo T. LondonKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt