Uudiseid Soomest: Helsingis toimus Ukraina ründamise vastane protest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. märts 2014 kell 9:26Helsingis toimus Ukraina ründamise vastane protest

Soome ukrainlaste ühing ning teised sõjavastased kogunesid pühapäeval Helsingi Vene saatkonna ette, et protestida Venemaa sõjalise aktsiooni vastu Ukrainas. “Minu ema on pärit Krimmist,” sõnas meeleavaldusel osalenud Denis Jevrimov. “Ma olen seda meelt, et Putin peaks meid rahule jätma. Putin ja venelased peaksid minema tagasi koju.” Politsei andmetel kulges meeleavaldus rahumeelselt ning osalejaid oli 50-70 ringis.

Allikas: YLE, Kaleva.fi, Perussuomalaiset (+ video)

 

Nõrk rubla on halb uudis ka soomlastele

Nõrk rubla on halb uudis Soome ettevõtelete nii Soomes kui ka Venemaal. Esiteks tähendab nõrgenev rubla ka Venemaal saabuva turismi langust nii mahtudes kui ka ostujõus ning teiseks väheneb Venemaal tarbimine, mis omakorda käib sinna oma kaupu tarnivate tootjate tasku pihta. Teoorias võiks nõrgast rublast võita Soome ettevõte, mis toodab oma kaubad Venemaal ja müüb need mujale, kuid selliseid ei olevat olemas.

Allikas: Taloussanomat

 

Uus “Olen suomalainen” muusikavideo räägib uuest Soomest

Toto Cutugno 1983. aasta hiti “L’Italiano” soome versioon „Olen suomalainen“ Kari Tapio sai äsja järglase. 24. veebruaril avaldatud uus versioon on Kansalaiset feat. Medborgare’i projekt, mis annab 50 Soome kodakondsusega, kuid mujal sündinud osaleja abil pildi tänasest Soomest. 2. märtsi lõunaks ehk umbes nädalaga oli videot Youtube’is vaadatud 139 000 korda ja 2. märtsi Helsingin Sanomates oli pikemalt juttu kogu projektist, millel on ka oma Facebooki lehekülg.

Allikad: Helsingin Sanomat, HS 2

 

Helsingis kümne aasta jooksul teine lumeta talv

Helsingis löödi kokku viimase kümne aasta lumeseis veebruarikuude lõppude võrdluses ning selgus, et üsnagi lumerohkete talvede vahele on aastail 2004–2014 mahtunud ka kaks täiesti lumeta veebruariga talve – 2008 ja 2014. Lumerohkeimad (lund 44–62 cm) olid talved 2004 ja 2010–2013 ning vahepealsesse kategooriasse (lund 14–25 cm) kuuluvad talved 2005–2007 ja 2009.

Allikas: Metro

 

Bänd pakub endaga liitumise võimalust 50 000 euro eest

Soome räppbänd Teflon Brothers on netimüügikeskkonnas huuto.net pannud müüki koha bändis. Kuulutus pakkus bändiga liitumise võimalust 50 000 euro eest.

Bänd ise on kommenteerinud oma tempu nii, et see ei olevat reklaamitrikk, vaid lihtsalt müüakse soovijatele töökohta. Huvi olevat olnud piisavalt ja lisaks rahale olevat pakutud selle “töökoha” eest ka autosid.

Allikas: Taloussanomat

 

Soome on teistest Põhjamaadest online-ekspordis maas

Soome online-müügikeskkonnad erinevad oma Põhjamaade konkurentidest – vähemalt Rootsist ja Taanist – selle poolest, et oma riigi piiridest väljapoole müügis eriti edukad ei olda. Kui Soome online-müügikeskkondades on välismaiste klientide klikkide osakaal 16%, siis teistes Põhjamaades on see osakaal üle 50%.

Allikad: Helsinki Times

 

Foto: perussuomalaiset.fi

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt