Eesti Raudtee hakkab valmistuma sõjatehnika transpordiks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. november 2023 kell 9:40Eesti Raudtee plaanib 2027. aastaks rekonstrueerida Valga-Koidula vahelise raudteelõigu ning rajada Sõmerpalu raudteesõlme. 70 miljoni suuruse investeeringu eesmärk on ennekõike luua võimalused militaartehnika transpordiks, aga ka kauba veoks ning vajadusel reisijateliini avamiseks, kirjutab ERR.

 

“Eesti raudtee eesmärk on rekonstrueerida Valga-Koidula raudteeliin (ca 88 km – toim.) selliselt, et oleks tagatud nii tsiviil- kui ka kaitseotstarbeline kasutus. Sellesse projekti kuulub Sõmerpalu jaama laiendamine ehk sinna rajatakse laadimisplatvorm. Jaam ehitatakse selles ulatuses ümber, et oleks võimalik seda rajada,” rääkis Eesti Raudtee ehitusteenistuse juhi Riho Vjatkin rahvusringhäälingule.

“Kohalik omavalitsus on plaaninud kohe-kohe algatada üldplaneeringu, teemaplaneeringu, mille raames hinnatakse siis kavandatud tegevust, asukohta ja täpsustatud ehitustingimusi. Ja samuti koostatakse selle käigus keskkonna mõjustrateegiline hindamine,” selgitas Vjatkin.

Viimane remont Valga-Koidula raudteeliinil toimus 1980ndate keskpaigas.

Oktoobri lõpus teatas “Aktuaalne Kaamera” Eesti Vabariigi valitsuse otsusest rajada kaitsetööstuspark, et hakata Eestis laskemoona tootma. Kaitseministeeriumi andmetel võib kohaliku relvatööstuse loomine aega võtta 2,5 aastat.

 

Loe pikemalt: ERR

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt