Eesti taunib ukrainlaste õigusi piiravate seaduste vastuvõtmist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. jaanuar 2014 kell 16:15Välisminister Urmas Paet ütles, et Eesti mõistab hukka Ukrainas kiirustades vastuvõetud seadused, mille sisu on suunatud kodanike põhiõiguste ja -vabaduste piiramisele ning mis ei aita kindlasti kaasa praeguse olukorra paranemisele, vaid tekitavad veelgi suurema konflikti Ukraina ühiskonnas.

 

“Jälgime Ukrainas toimuvat kasvava murega,” ütles välisminister Paet. “Vastuvõetud seaduseparanduste kinnitamine seaduseks seab ohtu poliitilise kriisi demokraatlike vahenditega lahendamise võimaluse Ukrainas ning on vastuolus riigi rahvusvaheliste kohustustega,” lisas ta.

Paeti sõnul peituvad lahendused olukorrale dialoogis, mitte vastaspoole soovide ignoreerimises ning kodanike põhiõigusi- ja vabadusi piirates.

Seadusemuudatused puudutavad kriminaalkoodeksisse ja teistesse seadustesse tehtud kodanike põhiõigusi ja vabadusi piiravaid seadusparandusi.

Ukraina valitsusmeelsed saadikud surusid 16. jaanuaril parlamendis läbi demokraatia põhimõtete vastase seaduseelnõu, mille eesmärgiks on president Viktor Janukovitši vastaste protestide mahasurumine.

Sarnane seadusemuudatus võeti hiljuti vastu ka Hispaanias, kus rahvas on juba aastaid pidevalt protestinud.

Iroonilisel kombel on meeleavalduste korraldamine ohus ka Eestis, kuna Sotsiaalministeeriumi poolt koostatud kollektiivlepingu ja kollektiivse töötüli lahendamise seaduse eelnõus on punkt, millega põhimõtteliselt keelustatakse niinimetatud poliitilised streigid, millega saab avalda survet täidesaatva, seadusandliku või kohtuvõimu tegevusele.

 

 

Allikad: BNS, Vabariigi Valitsus, Telegram, Telegram 2

Foto: rusbase.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt