Ukraina valitsus astub rahutuste tõttu tagasi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. jaanuar 2014 kell 16:49Ukraina president Viktor Janukovõtš rahuldas peaminister Mõkola Azarovi tagasiastumispalve. Vastavalt Ukraina põhiseadusele astub koos peaministriga tagasi kogu valitsus, vahendab ERR.

 

Senine valitsus jätkab oma tegevust kuni uue valitsuse moodustamiseni, kirjutab Kyiv Post.

Azarov selgitas oma tagasiastumispalves, et astub selle sammu eesmärgiga luua täiendavad võimalused ühiskondlik-poliitiliseks kompromissiks konflikti rahuliku reguleerimise huvides.

Oma avalduses märkis peaminister, et valitsus tegi kõik võimaliku konflikti rahulikuks reguleerimiseks.

Rahvas on valitsuste tagasiastumist nõudnud juba kuid, detsembri alguses ütles opositsioonierakonna Batkivštšina juht Arseni Jatsenjuk, et protestid ei lakka enne, kui peaminister Mõkola Azarovi juhitud valitsus on tagasi astunud.

Kiievis kestavad igapäevased valitsusvastased meeleavaldused alates sellest, kui president Viktor Janukovõtš otsustas 21. novembril loobuda assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleppe sõlmimisest Euroopa Liiduga suhete edendamise kasuks Venemaaga.

Paljude arvates ei ole tegu aga EL-i pooldava protestiaktiga vaid lausa revolutsiooniga, et olla vaba kõigist välistest mõjutajatest ja minna edasi iseseisva riigina.

 

Allikad ja lisalugemist: ERR, TelegramKyiv Post (pikem ülevaade)

Foto: Premier.gov.ru / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt