Meeleavalduste vastane meeleavaldus Kiievis – valitsuse libaoperatsioon?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2014 kell 14:23Meeleavaldused Ukrainas võtavad aina põnevamaid pöördeid. Tuhanded inimesed kogunesid 8. veebruaril Ukraina pealinnas barrikaadi taha, et avaldada meelt mitu kuud väldanud protestide vastu, vahendab BNS rahvusvahelistele uudisteagentuuridele väljastatud sõnumit. Kyiv Post aga kirjutab, et see aktsioon oli tõenäoliselt ellu kutsutud valitsuse poolt.

 

Opositsiooni protestilaagri barrikaadi taha tuli laupäeva keskpäevaks umbes 2000 inimest, kes sulgesid Kiievi kesklinna peatänaval liikluse. Autoteele rehve kuhjanud Igor Polištšuk ütles, et nende eesmärk on demonstreerida rahumeelset vastuseisu protestidele, mis on viinud riigi poliitilisse kriisi, ja kurtis, et miilits ei ole küllalt jõuliselt meeleavaldajate takistamiseks välja astunud.

Internetis levivad juba vandenõuteooriad, et meeleavaldus meeleavalduste vastu on ellu kutsutud valitsuse poolt, sama kirjutab ka Kyiv Post. Ajalehe andmetel andsid meeleavalduste vastased pooleteise tunniga alla ning lahkusid. Kohal olnud ajakirjaniku sõnul kogunesid paarsada räsitud olemisega meeleavalduste vastast pärast protesti lõppu samal tänaval asuva McDonaldsi juurde.

Ukraina parlamendi opositsiooni arvates on provokatiivse aktsiooni taga siseministeerium ja siseminister. Opositsiooni esindajad pahandasid ka selles osalenud inimestega:  “Tahaksime midagi öelda end kiievlasteks nimetanud streikijatele – ärge häbistage Kiievi elanike väärikust.”

Kiievis kestavad igapäevased valitsusvastased meeleavaldused alates sellest, kui president Viktor Janukovõtš otsustas 21. novembril loobuda assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleppe sõlmimisest Euroopa Liiduga suhete edendamise kasuks Venemaaga. Paljude arvates ei ole tegu aga EL-i pooldava protestiaktiga vaid lausa revolutsiooniga, et olla vaba kõigist välistest mõjutajatest ja minna edasi iseseisva riigina.

 

Allikad: BNS, ABC NewsKyiv Post

Loe ka: Kyiv Post, SBS

Foto: en.paperblog.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt