Euroopa Liit töötab välja ühtset andmekaitseseadust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. oktoober 2013 kell 13:10Euroopa Parlamendi kodanikuvabaduste komisjon toetas esmaspäevasel hääletusel Euroopa Liidu andmekaitseregulatsiooni ja vastavat direktiivi, teatas veebileht EUobserver. Reformi eesmärk on luua ühtne blokiülene andmekaitseseadus.

 

Eelnõu heakskiitmise järel algavad läbirääkimised liikmesriikidega, kokkuleppele loodetakse jõuda enne europarlamendi valimisi. Enne hääletusele panemist parlamendi täiskogus ja Euroopa Liidu liikmesriikides tehakse paketti tõenäoliselt muudatusi.

Uute andmekaitsereeglite eesmärk on tugevdada internetis privaatsust ja keelustada nuhkimise vältimiseks suure osa andmeedastusest kolmandatele riikidele.

Andmekaitse-eelnõu, mis on olnud töös juba 18 kuud ja sai uue hoo pärast endise USA luureanalüütiku Edward Snowdeni paljastusi, näeb rikkumiste eest ette karmid trahvid ning võib avaldada märkimisväärset mõju USA internetifirmadele. Näiteks on seal ette nähtud kitsendused, millistel juhtudel võivad suurfirmad nagu Google anda välja Euroopa Liidu kodanike kohta käivat infot.

Karta aga on, et vastuvõtmise ajaks on regulatsioonist jäänud alles vaid hale vari, sest USA on ka varem teinud kõva lobitööd, et riigid ei võtaks vastu seadusi, mis kahandaks USA õigusi kogu maailma järgi nuhkida.

 

 

Allikad: BNS, Slate

Foto: norfolk.police.uk

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt