Saksa justiitsminister nõuab nuhkimist harrastavate USA firmade karistamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. august 2013 kell 21:59Saksa justiitsminister Sabine Leutheusser-Schnarrenberger tegi täna ajalehes Welt avaldatud usutluses  ettepaneku kehtestada Euroopa Liidus Saksamaa rangetest normidest lähtuvad andmekaitseseadused ja karistada USA firmasid, kes neid rikuvad, vahendas BNS.

 

Leutheusser-Schnarrenberger ütles, et Saksamaa ranged privaatsusreeglid peaksid saama EL-i standardiks. “Meil on vaja EL-i tasandil meetmeid välismaa luureteenistuste massilise nuhkimise vastu,” ütles minister hiljuti avalikuks tulnud USA ulatuslikule luuretegevusele viidates, lisades, et USA kompaniidel, kes neist standarditest kinni ei pea, tuleks keelata Euroopa turul tegutseda.

Ministri sõnul peaks EL-i ühtne andmekaitsepoliitika kätkema endas tugevamat parlamentaarset kontrolli luureteenistuste üle ning “regulaarset ja intensiivset infovahetust kontrollkomisjonide vahel”. “Digiajastu privaatsuskaitsenorme ei tohiks määrata ülemaailmse haardega luureteenistused, vaid need peaksid tuginema kodanike põhiõigustele,” rõhutas Leutheusser-Schnarrenberger.

Justiitsminister on olnud üks USA riikliku julgeolekuagentuuri NSA luuretegevuse häälekamaid kriitikuid Saksamaal, kus valusalt mäletatakse natsivõimude ja pärast sõda Ida-Saksamaa kommunistliku režiimi julgeolekuasutuste kõikehõlmavat nuhkimist. Andmekaitsest ja privaatsuse tagamisest on saanud 22. septembri üldvalimiste tähtis teema.

 

Allikad: BNS, Press TV, Die Welt

Foto: www.europeword.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt