Saksamaa teeb lobitööd uue ÜRO privaatsuspakti sõlmimiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. juuli 2013 kell 19:28 

Saksamaa kõrgemad ametnikud otsivad Euroopa riikidelt toetust uue rahvusvahelise privaatsuspakti sõlmimiseks, millega kaitsta isikuandmeid internetis. Samal ajal kutsusid Saksamaa andmekaitse järelevalveasutused kolmapäeval üles peatama olulist julgeolekukokkulepet USA-ga seoses USA luuretegevusega internetis, vahendab BNS.

 

Nimetatud sammud peegeldavad Saksamaa valitsuse muret selle üle, et USA riiklik julgeolekuamet NSA võib olla kogunud miljonite internetikasutajate isikuandmeid, rikkudes sellega nii siseriiklikke kui rahvusvahelisi eeskirju. NSA nuhkimisprogrammide paljastaja Edward Snowdeni sellekohased väited on saanud Saksamaal oluliseks valimisküsimuseks, kuna üldvalimisteni on jäänud vaid kaks kuud.

Saksamaa välis- ja justiitsminister saatsid kolmapäeval oma Euroopa Liidu kolleegidele kirja, kus kutsusid üles täiendama 1966. aasta ÜRO kodaniku- ja poliitiliste õiguste pakti, hõlmamaks ka kaasaegseid kommunikatsioonivahendeid nagu e-post, suhtlusprogrammid ja sotsiaalmeedia.

“Me soovime kasutada käimasolevat debatti selleks, et algatada arutelu võõrandamatute inimõiguste üle tänapäevastel tingimustel,” kirjutasid ministrid oma pöördumises.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Guardian

Foto: deakin.edu.au

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt