Heliis, kas magate või valetate edasi, sest tõde on valus?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. mai 2021 kell 15:31Isehakanud tõeminister Heliis Raudsik (endine Nemsitsveridze), kes Delfi Grupi all töötades enneolematut tsensuuri teostab ja teisitimõtlejaid erinevate nimedega sildistab, on ilmselt suurest töökoormusest kurnatud, sest viimasel ajal on tema faktikontroll soiku jäänud. Alles eile ilmus Eesti Päevalehes (Delfi) filosoofiaprofessori Michael Esfeldi kirjutis “Avatud ühiskonna uued vaenlased. Koroonakriisi varjus tungib peale totalitarism”, mis lihtsustatult öeldes võtab kogu koroonakriisi kokku samamoodi, nagu seda on teinud Telegram viimased 14 kuud. Aga miks laseb usin tõeminister Heliis oma faktikontrolliga samadel veergudel sellisel libainfol ilmuda? Kas Heliis on magama jäänud?

 

“Avatud ühiskonda iseloomustab see, et iga inimolendit peetakse isiksuseks. Igaühel on võõrandamatu õigus väärikusele; me oleme vabad mõtlema ja tegutsema; igaüks on vaba otsustama, kuidas oma elu elada. Avatud ühiskonna intellektuaalsed vaenlased on Popperi järgi need, kes kinnitavad, et nad teavad, mida on vaja kõigi ühiseks heaoluks,” kajastab Päevaleht filosoofiaprofessori artiklit, mis kirjeldab tänast totalitarismi ajastut.

Kummalisel kombel ilmus samal päeval (20. mail 2021) Päevalehes tõeminister Heliis Raudsiku faktikontrolli artikkel “FAKTIKONTROLL | Ei, maski taga ei ole CO2 tase eluohtlik. Viraalne katse eksitab vaatajaid vale metoodikaga”, mis piltlikult ütleb, et 2 + 2 = 5, sest väidetavalt on maski kandes hapnikku piisavalt ning kõik, kes väidavad vastupidist, eksivad.

Heliis Raudsik väidab ka, et väidetavalt üle saja aasta tagasi puhkenud “Hispaania gripi” põhjustas just gripp ning kõik teised võimalikud variandid-põhjused on valed, sest tema on tõeminister ja tema teab tõde.

 

Hea Heliis!

Teie ilmselt ei olnud sada aastat tagasi kohal tunnistamas, mis toimus? Mis iganes sada aastat tagasi toimus, seda ei saa võrrelda tänapäevaga, sest polnud olemas penitsilliini, hügieenitingimused olid meie mõistes alla igasugust arvestust, lisaks oli sõjaaeg jne. Pole saladus, et isegi teadusringkondades on erimeelsused selles osas, mis tegelikult sada aastat tagasi toimus – paljude teadlaste hinnangul toimus meditsiiniline eksperiment vaktsiinide näol, mis läks “aia taha”. Millised on teie taustateadmised Hispaania gripi kohta, et nii julgelt seda koroonaga võrdlete?

 

Päevaleht: maskid koroonaviiruse vastu ei aita, teaduslikku tõendust nende kasulikkusest pole

9. aprillil 2021 avaldas Päevaleht bioloog Tauno Jürgensteini artikli “Maskid koroonaviiruse vastu ei aita, teaduslikku tõendust nende kasulikkusest pole”, mis kinnitab seekord teadlase poolt seda, mida iga idioot juba ammu mõistab: maskidest pole kasu viiruse leviku takistamisel! Terve maailm (sh ka Eesti) koges seda kõike omal nahal: alates hetkest, mil maskid muudeti kohustuslikuks, ei kadunud viiruse levik kuhugile. See tähendab, et meil on enda kogemustest empiirilised tõestused. Aga ka seda artiklit pole tõeminister Heliis Raudsik Päevalehe veergudelt eemaldanud, kuid samal ajal on sarnased Telegrami artiklid liigitatud libauudisteks.

 

Päevaleht: Pea terve maailm loovutas mullu oma vabaduse, suurimaid tagasilangusi oli Baltikumis

13. veebruaril 2021 avaldas Päevaleht erikorrespondendi Krister Parise artikli “Nagu magavad lambad. Pea terve maailm loovutas mullu oma vabaduse, suurimaid tagasilangusi oli Baltikumis”.

“Arvate, et oli hea usaldada valitsust ning lasta tal omatahtsi seada reegleid võitluseks koroonaviirusega? Kuid sellisel juhul ei tasu olla kindel, et järgmine kord üldse enam luba küsitaksegi,” alustab Krister Paris tõele näkku vaadates. Ka see artikkel oleks Telegramis ilmununa saanud külge libauudise templi.

 

Päevaleht: aitab poolikust teadusest! Teadusnõukojale täiendust ja lapsed aprilli keskel kooli

25. märtsil 2021 avaldas Päevaleht Villu Zirnaski artikli “Aitab poolikust teadusest! Teadusnõukojale täiendust ja lapsed aprilli keskel kooli”, mis kirjeldab nagu Telegramgi, et piirangutest on rohkem kahju kui kasu ning soovitatakse kogu see koroonajama ära lõpetada.

Lisaks on 12. mail 2021 ilmunud Villu Zirnaski sulest Päevalehe veergudel ka teine piirangute suhtes kriitiline artikkel “Õige suund, valitsus. Tehke Texast ja lõpetage enamik piiranguid”, lajatades vägagi tabavalt: “Paljud inimesed on koroonakriisi ajal saanud Stockholmi sündroomi – hakanud kaitsma oma pantvangistamist.”

 

Päevaleht: Saksamaa kohus: maskid ja ja 2 + 2 reegel kahjustavad laste heaolu

13. aprillil 2021 ilmus Päevalehes vandeadvokaat Martin Hirvoja artikkel “Saksamaa kohus: maskid ja ja 2 + 2 reegel kahjustavad laste heaolu”, mille pealkirjast saab välja lugeda seda, mida me kõik ammu juba teame: maskid ja muud piirangud kahjustavad laste (järelikult ka teiste vanusegruppide) heaolu.

 

Päevaleht: Tervis või vabadus?

26. aprillil 2021 ilmus Päevalehes professor dr Marko Pajevići lugu “Tervis või vabadus?”, mida illustreerib pilt sloganiga “Fear = Control” (Hirm = kontroll). Dr Pajević vastab ise pealkirjas tõstatatud mõttekäigule: “Me ei tohiks sellist kahjulikku valikukonstruktsiooni küsimusi esitamata alla neelata.”

 

Kas Päevalehes on käimas kodusõda?

Kõik eelpool väljatoodud artiklid on uskumatul kombel ilmunud Eesti Päevalehes (Ekspress Grupp / Delfi). Uskumatul kombel selles mõttes, et Telegram on kõike seda sama kirjutanud juba enam kui aasta ning selle eest on meid naeruvääristatud, tsenseeritud, kontosid kustutatud, ohtliku valeinfo levitajateks tituleeritud jne.

Miks laseb tõeminister Heliis Raudsik sellisel “libainfol” oma faktikontrolli kodukontori veergudel ilmuda? Kas te olete ära väsinud? Või on Päevalehes aset leidmas kodusõda, kus erinevaid arvamusi omavad ajakirjanikud, uurijad, korrespondendid ja tõeministrid üksteise võidu end kuuldavaks üritavad teha?

Ja mida me sellest loost koos Heliisiga õpime?

Teadmatus on palju hullem kui tõde.

 

Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt