Hando Tõnumaa: TOP libainfo levitajad Eestis (I osa – persoonid)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. detsember 2020 kell 20:46Koroonakriisiga on märgatavalt suurenenud igasugune liba-ja hirmuinfo levitamine ning üleüldine süsteemi propaganda. Võib öelda, et tegemist on lausa III maailmasõjaga, sest kellelegi pole saladuseks, et inimõigusi piiratakse rohkem, kui kogu taasiseseisvunud Eesti ajal seda nähtud on. Tegelikult igasugused piirangud, tsensuur, lockdownid ja sellega samal ajal eksisteeriv üha suurenevad majandusraskused kõik meenutavad sõjaaega.

 

Sellega seoses mõtlesingi, et panen kokku Telegram.ee hinnangul edetabeli suurimatest libainfo levitajatest Eestis. Peale esialgsete märkmete tegemist sai selgeks, et objektiivsema ja põnevama kuvandi formuleerimiseks tuleks jagada institutsioonid ja persoonid eraldi kategooriatesse.

Märkus 1: libainfo all pean siinkohal silmas koroonapettust. Tegelikult mitte mingit pandeemiat pole, rahvas on sama terve nagu alati ja laibahunnikuid samuti pole. Toimub süstemaatiline majanduse kokku kukutamine, mille üheks eestvedajaks on Maailma Majandusfoorum (World Economic Forum) ja nende Suur Lähtestamine (Great Reset).

Märkus 2: Ega uudistes ja teistes (meedia)platvormides tegelikult ei öeldagi, et kõik see, mida te siit kuulete-vaatate vastab tõele. Ei. Saade algab ja inimesed hakkavad rääkima ning massid omakorda hakkavad seda jama tarbima. See tähendab, et kokkuvõttes omab iga inimene isiklikku vastutust selles osas, mis infot ta oma pähe laseb.

 

See on Telegram.ee subjektiivne TOP Eesti suurimatest libainfo levitajatest (I osa – persoonid):

NB! Selleks, et peavoolu esindajad ise paremini aru saaksid, millest ma räägin, panin järgneva teksti Delfi-translatorisse, mis konverteeris selle ärapanijatele omasesse kõnepruuki ehk faktikontrolli-kastmesse. Head lugemist!

 

  • Arkadi “Popcorn” Popov – särav popcorni-staar Koroonataevas

Popcorn on tegelane, kes koroonakriisi enda kasuks kahtlemata tööle pannud. Alates kevadest figureerib see vend regulaarselt telekas ning külvab rahvale hirmu. Septembris toimunud EPL Koroonakonverentsil tunnistas Popcorn, et ta naudib koroonakriisi ning soovib seda veel.

Novembris 2020 tunnistati Popcorn Kultuuriministeeriumi poolt aasta idioodiks. Teatavasti mängib Popcorn arsti rolli, kellel puuduvad baasteadmised immuunsüsteemi toimimisest ning soovitab hea tervise nimel kanda maski. Seetõttu pole sugugi üllatuseks, et aasta idioodi tiitli andis talle kultuuriminister, kellel pole mitte mingit meditsiinilist haridust. Aga kultuuri edasiviimise eest idiooditunnustus anda on täpselt kultuuriministri pärusmaa. Popcorni suurematest valedest saate lugeda Telegrami artiklist, kus analüüsime Eesti koroonaekspertide esinemist saates “Pealtägija”, kus Popcorn väitis, et üks terve inimene käis haiglas ringi ja tegi kõik teised haigeks nii, et osakond tuli sulgeda.

Sellise hirmukampaania on Popcorn aga ilusti oma karjääri kasuks tööle pannud – alates 5. detsembrist 2020 juhib Popcorn Lääne-Tallinna Keskhaiglat.

 

  • Krista Fischer “Fritz” ja Mario Kadastik “Boombastic, üks pime, teine kurt, üheskoos ületamatu pseudoteadlaste tandem, kes on Eesti rahvast hirmutanud juba kevadest saadik, sh on nad olnud nõustajaks ka Eesti valitsusele. Mäletatavasti ennustas Fritz kevadel, et karjaimmuunsuse tekkeks on vaja 4000 eestlase surma. Aga kuna Terviseameti enda statistika kohaselt pole ‘hooajalise gripi’ suremused ega haigestumised käesoleval suuremad, kui varasemalt, siis see tähendab, et Fritz eksis üle 200 kordselt oma ennustustega. Eelpool mainitud saates “Pealtnägija” teatas Boombastic, et terved inimesed on ohuks ühiskonnale.

Eraldi jääb veel täiesti arusaamatuks, miks üldse kuulatakse matemaatiku ja füüsiku nõu olukorras, kui meil on väidetavalt epidemioloogiline probleem? Saime kinnitust, et Boombastic on kõige ehedam pseudoteadlane siis, kui palusime tal saata teaduslikke uuringuid oma surma kuulutavate ennustuste tõestuseks, mille peale Boombastic vastas nii:

Tere,

Telegram.ee on lehekülg, mis tegeleb pseudoteaduste ja vandenõuteooriatega. Sellisele allikale me ei soovi kommentaare anda kuna tegemist on anyway mõttetu ajakasutusega kui teid päris teadus ei huvita. See on kehtiv printsiip ja võib ka edasised kommentaari küsimised alati ära unustada.

Mario

Kuna mitte ükski Fritzi ja Boombasticu koroona ennustus pole ligilähedalegi täppi läinud, siis tekib küsimus, et miks peaks neid “teadlasi” üldse keegi enam kuulama?

Hiljuti pani pr Fischer oma hi-tech ABAKUSE käima ja arvutas jõuludeks 1000 koroonapatsienti haiglatesse. Jumal tänatud, et ta ei öelnud 1000 inimest aastas, siis oleks ta pidanud ‘relatiivse’ lähenemisega oma arvutusi järgneva 10 aasta jooksul korrigeerima (Fischer-Fritzi ja Boombasticu keskmine täpsus).

Mingil põhjusel Eesti rahvale Fischer-Fritzi ja Boombasticu arvutused ei toimi, sest me ei jää haigeks ja meid ei sure piisavalt. See on täiesti ennekuulmatu! Kas see kõik on tänu viirusele? Aga olge mureta, varsti saabub päästmine! Uudne ja täiesti kahjutu vaktsineerimine viib numbrid õiges suunas.

 

  • Heliis Raudsik (endine Nemsitsveridze)

Kominterni reha, kes igal hommikul marsib Internatsionaali saatel Bill Gatesi ja George Sorose taktis. Tema on Eestis tegutsev isehakanud tõeminister ja faktikontrollija, kelle ainukeseks ülesandeks on suurkorvistada ja naeruvääristada kõiki, kes mõtlevad teisiti kui tema. Delfi ridades opereeriv Raudsik on Samara pioneerilaagri enesekindel võsuke, kes on tudeerinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust, kuid mingil põhjusel pole tema hariduskäigust miskit külge hakanud, sest neiul puuduvad arusaamad ajakirjanduseetikast ning uurivast ajakirjandusest ja loogikast tervikuna. Olles Facebooki faktikontrolli partner Eestis, kuritarvitab kommunist Nemsitsveridze oma positsiooni täiesti jultunult, sildistades isegi maailma kuulsate oma ala spetsialistide arvamuslugusid libauudisteks. Oktoobrilaps sildistaks libauudiseks isegi Telegrami kommentaari valitsuse vastustest teabenõudele “Avalik Kiri Eesti vastutavatele isikutele seoses COVID-19 tingitud kriisist”. Kusjuures Avaliku Kirja ennast Delfi ega faktikontroll mitte kunagi avaldada ei nõustunud, isegi mitte raha eest.

Üks viimaseid kommunist Nemsitsveridze üllitisi oli artikkel Telegramist ja Eestis elavast Saksa ärimehest, mille sisu oli suures osas puhas vale ja laim. Tundub, et Nemsitsveridze puhul on tegemist psühhopaadiga, sest tema emailid on viisakad ja lõbusad, kuid tema artiklid on ründavad ja kubisevad lausvaledest.

Tasub ära märkida, et Nemsitsveridze rünnakud Telegrami vastu hoogustusid peale seda, kui Telegram hakkas regulaarselt Delfile lugejanumbrite ja populaarsuse poolest ära tegema.

 

  • Jüri Ratas, väidetav Eesti peaminister ehk lihtsustatult öeldes lihtsalt “Pabermask”, sest ‘raudmaski’ jaoks polnud piisavalt eelarvet. Pabermask on mehikene, kes pani kevadel riigi lukku ja kes endiselt ei tunnista, et kevadel tehtu oli valehäire. Selle asemel mängib Ratas kaasa globaalset koroonapettust ning pani lausa oma pea pakule, kui sõlmis WHO-ga nn koroonapassi väljatöötlemise projekti. Lisaks sellele, et Telegrami koostatud Avaliku Kirja valitsuse vastustest saab välja lugeda, et mitte mingit pandeemiat Eestis polnud, tunnistas Ratas ka ise EPL Koroonakonverentsil, et teda nõustanud teadlased eksisid oma ennustustega pea 50 kordselt.

Omamoodi irooniline on Ratase puhul ka see, et teda jälgivad inimesed ei usu praktiliselt mitte midagi, mida see vend räägib. Mine vaata Ratase või Steinbocki Maja Facebooki kontole ja loe postituste all olevaid kommentaare. Enamus kommentaarid on stiilis “mees maga välja ennast, kaua sa meile valetad”. Hiljuti pidi Ratas ära jätma ka suurelt välja reklaamitud Facebooki live sündmuse, sest tema jälgijate kommentaarid ja küsimused olid sellised, millele valetaja vastata ei soovi.

 

  • Irja “Maskipallur” Lutsar, valitsuse teadusnõukogu liige, kes valetab meelega või kogemata? Lutsar on kummaline frukt kogu selles koroonasaagas. Kui vaadata näiteks eelpool mainitud Popcorni, siis saab juba tema silmadest aru, et tegemist on salakavala tegelasega, kelle jutt ei maksa ka põrgus mitte midagi. Lutsar aga mõjub pigem siira inimesena ning jääb mulje, et ta ise usub kõike, mida räägib. Näiteks kevadel tunnistas Lutsar Kanal 2 saates “Alarm – Koroonast hirmuvabalt”, et ka tema pole koroonaviirust mitte kunagi näinud, va arvutist (animatsioon).

Samas ütles Lutsar hiljutises “Pealtnägijas”, et koroona tapab umbes 10 korda rohkem, kui gripp, kuigi Terviseameti enda statistika ütleb sootuks vastupidist. Jääb täiesti arusaamatuks, kuidas saab üks inimene niivõrd ausa näoga rääkida musta valgeks. Kas Lutsar on patoloogiline valetaja või lihtsalt dementne jääb hetkel saladuseks.

 

  • Üllar “LAN-ühendus” Lanno, Terviseameti juht ja enda sõnul usklik. Üllar Lanno on järjekordne müsteerium, mõningad tema ütlused on niivõrd segased, et vägisi tekib kahtlus, kas tegemist üldse on inimesega või pigem robotiga, kelle operatsiooniprogramm Windows’95 ja LAN-ühendus on ajale jalgu jäänud. Kuigi ammu on selge, et Lanno funktsiooniks on eesti rahvale koroonapettuse pähe määrimine, siis ei suuda mees tuua mitte ühtegi tõestust (üllatus-üllatus), et Eestis levib pandeemia, vaid tema korrutab, et tema on maski-usku.

Lisaks teatas “Ringvaates” LAN, et tema hinnangul testitakse Eestis liiga vähe, viidates, et peale 350 000 testi pole neil endiselt adekvaatset ülevaadet viirusest, seega teste peab tegema veel rohkem. Ta on teinud 350 000 testi, aga nad pole võimelised aru saama, et haiglad on tühjad, laibahunnikuid pole, pandeemiat pole, rahvas on terve?!!

Kindlasti tasub ka mainida tõsiasja, et LAN vaikib teemal, et tema eelkäija, Terviseameti endise juhi Mari-Anne Härma sõnul on koroonasse surnud ainult 17 inimest

Meie kahtlustame, et Lanno on saanud korraliku altkäemaksu selle meditsiinitürannia edendamise eest, sest valetada on lihtsam, kui selle eest makstakse. See selgitaks ka erakordselt suure maskikandmispopulaarsuse poliitikute seas. Aga miks peavad tavainimesed neid mähkmeid kandma? Meile selle eest ju ei maksta.

Võimalik, et Lanno sinine ekraan (ebapädevus mõistmaks, et mingit pandeemiat pole) on tingitud asjaolust, et lisaks näomähkmetele, kannab see tegelane ka SYNLABi nanotehnoloogial baseeruvaid läätsesid, mis edastab tema kõvakettale signaale: test-test-test-allu-allu-test-test-allu-allu… ja nii lõpmatuseni…

 

  • Marek “Mehukatti” Strandberg, paanika ja hirmu külvaja. Me ei tea, kust see info pärineb aga vähemasti minuni jõudis just läbi Marek Strandbergi kevadel informatsioon, et välised spordiväljakud tuleb sulgeda sellepärast, et sealsete seadmete peal levib koroonaviirus. Strandberg oli üks põhivendadest, kes hirmutas kevadel, et kõik poest ostetud asjad kartulist Mehukattini on koroonaviirusega koos, mis omakorda pani hirmunud inimesi isegi tatrapakke seebi ja veega pesema.

Siin on video Strandbergi enda Youtube’i kanalist, kus ta selgitab, et poest ostetud kaupa tuleks desinfitseerida seebivee, 80% viina ja vesinikperoksiidiga. Novembris teatas Strandberg, et tema saadaks kohe kõik inimesed 3-4 nädalaks karantiini.

Jääb täiesti arusaamatuks, miks see tegelane sellist jama ja hirmu külvab, tundub, et mees on powertripil. Meie siiras kaastunne!

Napoleon pagendati pärast hulluks saamist Elba saarele. Kas Eestis on Strandbergi jaoks veel üks vaba saar?

 

  • Herman Kelomees (väidetav väitleja), Postimehe endine faktikontrolli osakonna juht, kes isiklikul initsiatiivil helistas suvel kaubanduskeskustesse, et takistada Telegrami ajakirja müüki. Tema sõnul olevat Telegrami sisu ohtlik libainfo. Kõik lõppes sellega, et enamus kaubanduskeskusi müüsid ajakirja edasi ning Telegram sai enneolematu reklaami osaliseks. Tunnustasime Kelomeest ka aukirjaga, sest saime tänu temale kinnitust, et Eestis endiselt maksab sõna-ja arvamusvabadus.

Septembris tuli info, et Kelomehe ja Postimehe teed olid läinud lahku – seda oli kahju kuulda, sest Herman Kelomees ja Postimees moodustasid korraliku tripperiklubi.

 

Ajaloost on teada, et viroloogias on teine ​​laine võimatu, sest igal populatsioonil tekib juba esimese lainega piisavalt karja immuunsust. Hr Kadai unistab jätkuvalt kolmandast lainest ja neljandast “Reichist”, vabandust, “lainest”, mõtlen, ja võib-olla ka Big Pharmaga sõlmitud lepingu rahadest. Suure vaevaga välja pigistatud koroonavõltslained peavad end ära ju tasuma?

 

  • Tanel “Süstlapoiss” Kiik, Keskerakonna ettur ja vaktsiiniärimeeste lobitöötaja. Kiik lubab maksumaksja rahade eest kõigile tasuta vaktsiine elu lõpuni. Tüüp valetas “Pealtnägijas”, et koroonaskeptikud usuvad, et väljamõeldud inimesed surevad koroonasse. Lisaks ähvardas ta, et kui me ei tee nii nagu teised riigid, siis saab meil olema 10+ surnut päevas.

Ametialane pädevus aitas härra Kiigil karjääriredelil üles poole pürgida. Ta on elav tõestus selle kohta, et isegi kui te ei saa mitte millestki aru, võite saada ministriks. See peaks lootust andma ka kõige suurematele lollidele poliitikas. Olete meiega heades kätes! Ta eelistab tellida miljoneid kontrollimata ja ohtlikke vaktsiinidoose, mis peaksid manipuleerima meie geenivaramuga, kuid loomulikult ei soovi ta nende eest vastutust võtta. Võib-olla süstib ta ise enne seda kraami? Siis jälgime teda hoolega, et näha, kas tal hakkavad sarved kasvama.

Kuid üks on täiesti kindel, et ta võidab kindlasti oma juuksuri vastu kohtuasja.

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: imdb.com

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt