Telegrami faktikontroll: Terviseamet levitab hirmu ja propageerib farmaatsiakartellide agendat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. mai 2020 kell 12:33Foto: delfi + Canva

Sel nädalal käis ETV saates “Ringvaade” külas Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai, kes ütles, et “koroonaviiruse sügisene puhang võib olla agressiivne tsunami“. Kadai selgitas, et Terviseamet pani ühe teadusartikli põhjal paika kolm stsenaariumi, kuidas võiks pandeemia edasi kulgeda. Telegrami faktikontroll uuris Martin Kadailt välja, millise teadusartikli põhjal Terviseamet sellise stsenaariumi koostas.

 

1. Valdav osa infost pärineb maailma ühelt suurimalt vaktsiinide propageerijalt, keda rahastab farmaatsiatööstus

Martin Kadai saatis Telegramile kaks viidet, millest esimene pärineb Minnesota Ülikooli juures tegutsevalt organisatsioonilt CIDRAP, mille 2001. aastal asutas ja mida juhib Michael Osterholm, kes on üks suurimaid vaktsiinide propageerijaid ning nüüd ka koroonahulluse hirmukülvajaid maailmas.

CIDRAP (Center for Infectious Disease Research and Policy – nakkushaiguste uuringute ja poliitika keskus) üks suurimaid rahastajaid on mitmemiljardilise eelarvega farmaatsiaorganisatsioon Gilead Science.

Gilead Science’i kodulehelt saab lugeda, et nad töötavad üheskoos globaalsete tervisevõimudega, et uurida antiviraalset ravimit nimega Remdesivir, eesmärgiga peatada koroonaviiruse levik.

Aastal 2017 avaldas Osterholm raamatu “Deadliest Enemy: Our War Against Killer Germs“ (Surmavaim vaenlane: meie sõda tapjapisikute vastu). Minnesota Ülikooli kodulehel ilmunud artiklis tuleb selgelt välja Osterholmi agenda, kus ta kirjutab, et WHO (Maailma Terviseorganisatsioon) on alarahastatud ning neil on seda raha vaja vaktsiinide tootmiseks. Samas artiklis tuleb välja ka, et Oserholm on USA välisuhete nõukogu (Counsil of Foreign Relations) liige.

Lühidalt öeldes veab Osterholm avalikku kampaaniat, saamaks raha juurde vaktsiinide jaoks ning ta isegi kirjutas sellest raamatu.

2018. aastal ilmus väljaandes Contagion Live artikkel, kus Osterholm räägib, et järgmine pandeemia saab olema oma loomult zoonootiline (loomalt inimesele), ning et neil on hädasti vaja raha juurde, et töötada välja universaalne gripivaktsiin.

2017. aastal avaldas The New York Times Osterholmi artikli, kus mees võrdleb tuleviku grippe tuumapommide ja terrorismiga. Ta tsiteerib ka Bill Gatesi ja viitab bioterrorismi (sihilikult loodud pandeemia) võimalikkusele, mis võib tappa 10 miljonit inimest. Osterholm lisab, et viirus võib tappa tervelt miljard inimest. Ta võtab kõik kokku ettepanekuga, et valitsus peaks suhtuma vaktsiinide arendusse sama tõsiselt kui sõjatööstusesse, sest tegemist on rahvusliku julgeolekuga kõige eksistentsiaalsemal tasemel.

Viimase 10+ aasta sees on Osterholm propageerinud ka seagripi vaktsiine. Osterholmi puhul on tegemist konkreetse hirmukaupmehega, kes jutustab meile imaginaarsetest tuleviku pandeemiatest, mis tapavad miljardeid. Samal ajal on Michael Osterholmi juhitud organisatsioon CIDRAP aitamas välja töödelda koroonavaktsiini.

 

2. Terviseameti raportit ei koostanud tegelikult Terviseamet

Teiseks toob Telegrami faktikontroll välja tõsiasja, et Martin Kadai ja tema meeskond Terviseametist ei koostanud ise mitte mingisuguseid koroonatsunami pandeemiastsenaariume, vaid Kadai põhimõtteliselt luges ette juba eelmainitud CIDRAP-i dokumendis välja toodud kolm võimalikkust.

 

3. CIDRAP-i dokument ja teine “teaduslik allikas”, mille järgi Terviseamet oma seisukoha kujundas, põhinevad peamiselt spekulatsioonidel ja juba valeks tunnistatud infol

Kolmandaks, CIDRAP-i dokument põhineb spekulatsioonidel, mis toetuvad ähmastele “tõestusmaterjalidele”, mis on juba aastaid tagasi paljastatud kui meditsiinipettused. Nagu näiteks HIV-pettus – vanemad inimesed peaksid mäletama, et 1980ndatel hirmutati maailma AIDS-i pandeemiaga – terve põlvkond noori kasvas teadmisega, et sugulise vahekorra puhul võivad nad suurima tõenäosusega nakatuga surmavasse haigusesse. Ametlikel andmetel küünib AIDS-i ja HIV-i ravimeid tootvate firmade käive endiselt miljarditesse dollaritesse aastas. AIDS-i ja HIV-i pettusest võid lähemalt lugeda siit.

AIDS-ist rääkiva dokfilmi “House of Numbers” (2009) tarvis tehtud intervjuus sõnas HIV-viiruse avastaja Luc Montagnier, et me võime puutuda kokku HIV-ga, aga kui meie immuunsüsteem on piisavalt tugev, siis me ei haigestu sellesse. Samuti on ta avaldanud arvamust, et immuunsüsteemi üles ehitamine aitab taastuda ka juba nakatunud inimesel – seda ütles AIDS-iga seotud teadustöö eest Nobeli preemia saanud teadlane ka kaamera ees.

CIDRAP-i dokumendis, millele toetuvad Terviseamet ja Martin Kadai, seisab, et kolme “koroonatsunami” stsenaariumid on koostatud varasemate pandeemiate statistikate järgi. Lisaks HIV-le on seal välja toodud ka 1918.–1919. aasta (Hispaania gripi) intsident. Miks kasutavad CIDRAP ja Michael Osterholm ning sealt edasi Eesti Terviseamet ja Martin Kadai võimalike massisurmade ennustamiseks 100 aasta tagust juhtumit, mille üle isegi meditsiinivaldkonnas levivad eriarvamused? Pole saladus, et paljud arstid üle maailma peavad Hispaania gripi intsidenti mitte gripipandeemiaks, vaid vaktsiinitragöödiaks.

CIDRAP-i dokument viitab ka 2009. aasta seagripi hooajale, kuid ka see intsident on paljastatud kui pettus ning seda lausa peavoolumeedias. Soovitame vaadata ARTE dokumentaalfilmi “Hirmu ärakasutajad” – debatt A-gripiviirusest ehk kuidas seagripist sai äri (2009), kus professionaalidest arstid ja teadlased paljastavad tõsiasja, et seagripi hirmu müüdi vaktsiiniäri eesmärkidel.

Siinkohal tuleks mainida, et massiliselt toodetud seagripivaktsiinist suur osa hävitati ka Eestis, sest pandeemia ei olnud nii ulatuslik, kui ennustati, lisaks tekkis vaktsiini kõrvatoimena paljudel inimestel Euroopas narkolepsia. Seetõttu maksti mitmetes riikides vaktsiinikahjustuste eest ka kompensatsiooni, näiteks Inglismaal ja Norras – USA turule Euroopas toimunu tõttu Pandemrixi-nimeline vaktsiin ei jõudnudki.

Martin Kadai poolt välja toodud teine uuring pärineb väljaandest Science.org, mis soovitab sotsiaalset distantseerumist praktiseerida vähemalt järgmised kaks aastat, sest muidu ei saada viirusest jagu. Samuti viidatakse ka vajalikkusele anda rohkem võimu riigiasutustele, et pandeemia ikka kindlalt kontrolli alla saada (selliseid seadusemuudatusi plaanitakse näiteks Eestis ja Saksamaal kiirkorras vastu võtta).

Science’i artikkel koosneb ainult ühekülgsest informatsioonist ehk “ametlikest andmetest” ja tohutust hukkunute arvust. See tähendab, et kuskil ei mainita ära, et enamus nn koroonahukkunuist põdesid ka teisi haiguseid ning nad oleksid suurima tõenäosusega nagunii ära surnud.

Science.org artikkel viitab ka zonootilist päritolu inimese koroonaviirusele, aga mitte kuskil pole juttu sellest, et mitmed teadlased üle maailma on seadnud kahtluse alla viiruse levimise võimalikkuse loomalt inimestele. Samuti on kahe silma vahele jäetud tõsiasi, et inimeste haigestumine on tekitatud stressist ning ebatervetest elu- ja toitumisviisidest (ehk nõrgast immuunsüsteemist).

Kogu Science.org artikkel põhineb suures osas spekulatsioonidel (mida võiks nimetada ka pseudoteaduseks), kus reaalseid asitõendeid napib. Kas sellepärast ei suutnud ka Martin Kadai Terviseametit esindades midagi asjalikumat saates “Ringvaade” öelda kui kopeerida edasi hirmukülvajast farmaatsiakartelli lobimehe Michael Osterholmi kolme koroonapandeemia stsenaariumit?

Miks hirmutavad Martin Kadai ja Terviseamet Eesti rahvast niivõrd olulise teemaga seoses, esitamata mitte ühtegi tõestust või kallutamata analüüsi, mis ei põhineks miljarditesse küündivate käivetega farmaatsiaettevõtete aruannetel? Keda peaks sellise info ainuõige tõe pähe levitamise eest vastutusele võtma?

 

Hando Tõnumaa

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: Canva

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt