Kas Eesti staararstid on pandeemia käigus korduvalt rikkunud arstieetika koodeksit?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuli 2021 kell 11:24Foto: kriis.ee + Canva

Viimase pooleteise aasta jooksul on teadus, teadlased ja arstid saavutanud meie ühiskonnas vaat et ebajumala staatuse. Kahelda ei tohi ei teaduses ega teadlastes ning kui julged esitada küsimusi, oled teadagi kes. Ent lugedes Eesti arstieetika koodeksit, tekib paratamatult veel üks küsimus – kas vaktsineerimisreklaamides osalemine ning tohutu survestamine ja vaktsiinides kahtlejate maha tegemine on selle koodeksiga kooskõlas?

 

Lugege mõningaid punkte ja otsustage ise:

I 2. Arsti esmane kohus on osutada arstiabi igas olukorras oma pädevuse piires, austades patsiendi inimväärikust, autonoomiat ja heaolu.

I 4. Arst suhtub kõikidesse patsientidesse võrdselt, usulised, rahvuslikud, sotsiaalsed ja poliitilised tegurid ei tohi arsti tema kohustuste täitmisel mõjutada. Arst ei tohi kasutada oma arstlikke teadmisi inimsuse vastu.

I 7. Arst ei tohi ahistada patsienti psühholoogiliselt, füüsiliselt ega materiaalselt.

II 7. Arst peab eelistama oma patsiendi huve teaduslikele ja ühiskondlikele huvidele, arvestades sealjuures ühiskonna reaalsete võimalustega.

II 8. Vajaduse korral peab arst patsienti abistama ja tema huve kaitsma ka tema usuliste või vaimsete vajaduste rahuldamisel.

III 8. Arstil ei sobi osaleda mis tahes diagnoosimis- ja ravimeetodite, ravimite ja teiste kaupade kommertsreklaamides meedias, kus tarbijate mõjutamiseks kasutatakse ära arsti ameti ja isiku autoriteeti ning usaldusväärsust.

Kui keegi on näinud dokumenti, eeskirja vms, milles sätestatakse, et antud koodeks eriolukorras ei kehti, siis palun viidet.

 

Mariann Joonas

mariann@telegram.ee

 

Terve koodeksiga saad tutvuda siin.

Foto: kriis.ee + CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt