Prantsusmaal loobuti meeleavaldajate survel vaktsineerimata kohvikukülastajate vangistamise plaanist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. august 2021 kell 17:15Foto: aa.com.tr

Prantsusmaa on The Guardiani sõnul suutnud vaktsineerimistempot tõsta sisuliselt ähvardusi sisaldanud seaduseelnõuga, mille kohaselt võinuks peagi vaktsineerimispassita avalikku asutusse sisenejat oodata kuni pooleaastane vabadusekaotus või 10 000 eurot trahvi. Restorani- või baaripidaja, kes koroonapasse ei kontrolli, tulnuks aga omakorda kuni aastaks vabadusest loobuda või 45 000 euro võtta kukrut kergendada.

 

Veel paar nädalat tagasi kommenteeris planeeritud muudatusi tervishoiuminister Olivier Véran järgmiselt: “Valikus on kas uus lockdown või tervisepass – see ei ole ei karistus ega ka väljapressimine.” Ometi just nii tunduvad need meetmed mõjuvat.

Prantsusmaal toimuvad meeleavaldused iganädalaselt ja nendele ideedele reageeriti eriti maruliselt, näiteks:

 

Ilmselt suuresti tänu massilistele protestiaktsioonidele ja ka õigusekspertide vahelesegamisele piirduti lõpuks märksa tagasihoidlikuma meetmete- ja trahvipaketiga. The Connecion vahendab, et 5. augustist jõustuva seaduse kohaselt ähvardab neid, kes kasutavad võltsitud vaktsiinipassi, kuni 135 euro suurune trahv. 12-18-aastastelt lastelt ja noortelt hakatakse koroonapassi nõudma alates 30. septembrist.

Ka võib alates 15. septembrist vaktsineerimata meditsiinitöötajaid palgata sundpuhkusele saata (aga mitte lahti lasta).

President Macroni sõnul on nüüdsest kõik inimesed, kes ei ole vaktsineeritud või kes ei ole andnud negatiivset COVIDi testi, tõrjutud kinodest, ostukeskustest, baaridest, kohvikutest ja teistest avalikest ruumidest. Samuti on vaktsineerimata ja negatiivse koroonatestita inimestel keelatud kasutada ühistransporti, vahendab Makroskoop.

Uus seadus peab enne 5. augustil jõustumist siiski veel saama ka põhiseaduse nõukogu (Conseil constitutionnel) heakskiidu.

 

Allikad: The Connection, The Guardian, Makroskoop

Foto: aa.com.tr

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt