Video: Kuidas WHO mõjutas seagripi pandeemia kujundamist ravimifirmade tellimusel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuli 2021 kell 9:03 

Foto: OVAL Media

Koroonakriisi alul kustutati Vimeost OVALmedia film “Trust WHO” (treiler), mis kajastas WHO varjatud tegutsemist suurte pandeemiate “kujundamisel”, sildistades selle valeinfoks. OVALmedia, mille eesotsas on filmitegijatest abikaasad Lilian Franck ja Robert Cibis, on rahvusvahelise haardega Saksa filmikanal, mis toob inimesteni alternatiivseid vaatenurki olulistel teemadel. Alljärgnevas videos “trustWHO Filmmakers Respond to Vimeo Censorship” räägitakse 2009. aasta seagripipandeemia telgitaguseid näitavast dokumentaalfilmist, tõmmates paralleele praeguse Covidi-pandeemiaga. Filmitegijad uurisid seitsme aasta vältel, kuidas WHO läbipaistvust ja tõhusust õõnestab ettevõtete mõju ja vähene riiklik rahastus. Seda filmi on näidatud kogu maailma avalikes telekanalites, ent praegu eemaldatakse ametlikku “narratiivi” mittesobivad filmid suurtelt meediaplatvormidelt. Loo lõpus olevalt lingilt leiad ligipääsu kõnealusele filmile endale.

 

WHO “ennustas” tollal, et H1N1 gripitüvi ehk seagripp mõjutab 2 miljardit inimest kogu maailmas. Mitmed riigid, sh Saksamaa, Itaalia, Prantsusmaa ja Suurbritannia sõlmisid ravimifirmadega salajased kokkulepped enne seagripi puhangut, mis kohustas neid ostma seagripi vaktsiini, aga ainult siis, kui WHO annab pandeemia 6. taseme häire.

Igal pool maailmas teatati, et pandeemia väljakuulutamise kriteeriumid on muutunud ja samal ajal kadusid vanad kriteeriumid WHO veebilehelt. Kuuenda staadiumi pandeemiat poleks saanud vanade kriteeriumitega välja kuulutada, sest nende järgi oli kriteeriumiks nakkuse levik, nakatumise tõsidus ja surmade arv. Kuna see ei olnud enam kriteeriumiks, oli pandeemiat lihtsam välja kuulutada.

Suured ravimifirmad nagu Glaxo, Novartis ja Sanofi alustasid selle pandeemia jaoks uut vaktsiinide programmi. Kõik nad olid sõlminud riikidega lepinguid. Kuna nad olid sinna nii palju investeerinud, kuid ei saanud vaktsiini müüa, sest polnud ei pandeemiat ega gripipuhangut, siid nad fabritseerisid pandeemia.

Meedia võimendas oma piltidega seagripi ohtu. WHO ametnikud sõltuvad teadlastest, teadlased aga määratakse WHO-d rahastavate riikide ja organisatsioonide poolt. Ning paljud neist andsid nõu, mis oli farmaatsiatööstuse poole kaldu.

Kõik riikide ja ravimifirmade äritehingud toimusid WHO mahitusel. Lepingud olid enamasti salajased, firmad nõudsid, et neid kunagi ei avaldataks. Euroopa Nõukogu hindas olukorda, esitati noomitus läbipaistvuse puudumise ja ravimifirmade palgaliste ekspertide eest. Nõuti muudatusi, kuid WHO ei vastanud Euroopa Nõukogule, ilmudes ainult esimesele kuulamisele.

See film näitab, et WHO võib tegutseda väga varjatult ja nende tegevuse üle puudub piisav kontroll.

OVAL Media uus filmiprojekt “Corona.fm” analüüsib praegust viirusekriisi.

Vaata eestikeelsete subtiitritega videot:

 

Originaalvideo “trustWHO Filmmakers Respond to Vimeo Censorship” asub SIIN.

Ligipääsu filmile “Trust WHO” leiad SIIT.

Foto: OVAL Media

 

Tõlkinud: ATCG TõlkebürooKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt