Iisraeli aruanne: uutest Covid-patsientidest olid ligi 40% vaktsineeritud ja vaid 1% haiguse läbipõdenud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuli 2021 kell 18:07Ligi 40% uutest koroonapatsientidest olid vaktsineeritud, aga vaid 1% haiguse läbipõdenud patsiendid, näitab Iisraeli tervishoiuministeeriumi värske aruanne ehk siis viirusest paranenud koroonapatsiendid on viimase pandeemialaine ajal nakatunud märkimisväärselt vähem kui COVID-i vastu vaktsineeritud inimesed.

 

Iisraeli tervishoiuministeeriumi andmed COVID-i kolmanda laine kohta, mis on kogutud alates maikuust, näitavad, et loomuliku immuunsuse saavutanud iisraellased nakatuvad uuesti palju vähem kui need, kellel on immuunsus ainult vaktsineerimise kaudu.

Mai alguses alanud uuringu käigus on avastatud rohkem kui 7700 uut viirusjuhtumit, kuid kõigest 72 kinnitatud juhtumist on inimesed, kes olid teadaolevalt varem nakatunud – see tähendab vähem kui 1% uutest viirusjuhtumitest.

Ligikaudu 40% uutest juhtumitest ehk üle 3000 patsiendi olid vaktsineerimisest hoolimata uuesti nakatunud.

Kuna Iisraelis on statistika põhjal kokku koroonaviirusest paranenud 835 792 inimest, siis 72 taasnakatumise juhtumit moodustab 0,0086% inimestest, kes olid juba nakatunud COVID-iga.

Seevastu vaktsineeritud iisraellastel oli pärast süsti saamist nakatumise määr 6,72 korda suurem kui pärast loomulikku nakatumist, vaktsineeritud iisraellastest nakatus viimases laines üle 3000 inimese 5 193 499 vaktsineeritust ehk 0,0578%.

Samas pole Iisraeli eksperdid andmete tõlgendamisel üksmeelsed: kui tervishoiuministeeriumi ekspertidest mõned väidavad, et andmed tõestavad loomulikul nakatumisel pakutavat immuunsuse kõrgemat taset võrreldes vaktsineerimisega, siis teised pole selle järeldusega üheselt nõus.

Bennett: Ainuüksi vaktsiinid ei lahenda probleemi

„Vaktsiinikaitse delta tüve vastu on nõrgem, kui lootsime,“ ütles peaminister. „Kaitsepookimine aitab, kuid „oluliselt vähem“ kui varasemate tüvede puhul ja seetõttu soovib valitsus kasutusele võtta kodused testikomplektid.“

Eelmise nädala lõpus, hinnates Tel Avivi nakatumise olukorda, ütles peaminister Naftali Bennett, et COVID-19 vaktsiinide pakutav kaitse on “

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt