Süüdi on vaktsiinivastased? 70% vaktsineeritusega Islandil on pea kõik uued nakatunud vaktsineeritud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuli 2021 kell 13:03Hiljuti andis staar-perearst Karmen Joller oma Jaak Aabile adresseeritud vastulauses teada, et “üksainus vaktsineerimata inimene võib  põhjustada teise surma“. Samuti on arvatavasti enamus kuulnud ekspeaminister Ansipi  üleskutset, et avalikes kohtades peaks lubama liikuda ainult vaktsineeritutel. 

 

Selliste pretsedenditult agressiivsete ja vaktsineerima survestavate sõnavõttude valguses on hea üle korrata  mõned kõige lihtsamad põhitõed koroonavaktsiinide kohta.

Neist olulisim on kindlasti see, et koroonavaktsiinid EI kaitse nakatumise ega infektsiooni levitamise vastu. Niisiis võivad viirust endiselt levitada nii vaktsineeritud kui ka vaktsineerimata inimesed. Vaktsiinitootjate sõnul on uuringud näidanud vaktsiinide tõhusust Covid-19 haigusest tulenevate raskete sümptomite  vähendamisel, kuid SARs-CoV-2 viiruse leviku pärssimisest pole juttugi. Selsamal põhjusel ei saa need vaktsiinid kuidagi panustada karjaimmuunsuse tekkesse. Pelgalt mai lõpu seisuga oli USA Haiguste Kontrolli- ja Tõrje Keskus ametlikult möönnud enam kui 10 000 “breakthrough case” juhtumist, kus vaktsineeritud inimesed haigestusid, ja enne seda suure tõenäosusega ka levitasid viirust. Võib siiski eeldada, et selle arvu näol on tegu tugevalt alahinnatud numbriga.

 

Teiseks: vaktsiinid võivad küll sümptomeid vähendada, kuid see ei pruugi alati nii olla. On hästi teada, et et propageeritavad vaktsiinid on domineeriva deltatüve vastu ebatõhusad. Covid-19 viirusesse haigestuvad ja surevad ka täielikult vaktsineeritud inimesed. Suurbritannias, kus praeguseks on vaktsineeritud ca 75% täiskasvanutest on 40% haiglasse sattunutest täielikult vaktsineeritud. Sir Patrick Vallance, kes valitsuse pressikonverentsil vastseid andmeid edastas, väitis algselt, et täielikult vaktsineeritud patsiente on isegi 60%. Hiljem korrigeeriti see number pisut madalamaks. Hinnanguliselt on see vaktsineeritute arv haiglates jätkuvas tõusutrendis. Sir Vallance sõnul on põhjuseks see „vaktsiinid pole 100% efektiivsed, nad on väga-väga efektiivsed, aga mitte 100% efektiivsed.“

Iisraelis, kus on vaktsineerituid ca 80% täiskasvanud elanikkonnast, on raskelt haigestunutest 60% vaktsiinikuuri läbinud.

 

POMM! Eeskujulikult vaktsineeritud Island kukkus kolinal tagasi nakatumiste tõusu: enamus nakatunutest on vaktsineeritud!

Islandil, kus juuni lõpus saavutati 70% vaktsiiniga hõlmatus (st kuur lõpetatud 70%, ent vähemalt ühe süsti oli juuli lõpu seisuga saanud tervelt 87% täiskasvanutest) ja seetõttu lõpetati ka pea kõik koroonapiirangud, teatati eelmise nädala teises pooles, et seoses uute nakatumistega taastatakse mõned meetmed, sh siseruumides maskikandmise nõue, 1 meetri distantsi reegel ja vähendatakse ühes ruumis viibida lubatud inimeste arvu.

Riigi peaepidemioloog Þórólfur Guðnason ütles möödunud neljapäeval peetud pressikonverentsil, et enamus nakatunutest on täielikult (st kahe doosiga) vaktsineeritud. Nakatunute arv on saavutamas teise laine tipu mõõtmeid.

Mõni päev varem muudeti ka Islandile saabuvate turistide jaoks mõeldud reegleid. Kui vaktsineeritud reisijad pääsesid riiki vaid vaktsineerimist tõendava dokumendi alusel, siis uute reeglite kohaselt peavad ka nemad esitama negatiivse PCR-testi või antigeeni kiirtesti.

Islandi juhtumid ja surmad, allikas: Reuters

 

Juba kevadel hoiatas Belgia vaktsiiniteadlane Geert Van den Bossche avalikkust selle eest, et massvaktsineerimise algatamine pandeemia keskmes võib kaasa tuua ohtlikke tagajärgi. Nn evolutsiooniline surve, mida viirusele seeläbi avaldatakse võib kaasa tuua n-ö  immune-escape (a.k.a antibody escape) fenomeni ja seeläbi veelgi virulentsemate tüvede tekke. Sama tõdemust kinnitavad ka hilisemad uuringud. Suure tõenäosusega on praegu kiirelt leviv deltatüvi just eelmainitud  ilmingu ere näide.

Õnneks tundub praeguseks, et kuigi deltatüvi on tunduvalt nakkavam, kulgeb see kergemini ja on ka lihtsamini ravitav, seda enam, et vahepeal on maailmas  laialdaselt levinud info toimivate raviprotokollide kohta. Tunnustatud teadlase ja arsti Peter McCullough sõnul on koroonaviiruse näol tegu viirusega, mida on väga kerge ravida haiguse algfaasis ja väga raske haiguse hilisemas faasis. Seda enam on oluline varajane reageering ja tõhusad  ravimid. Suurimaks murekohaks peab ta hoopis võlts-turvatunnet, mis riskigruppidel seoses vaktsineerimisega võib tekkida.

 

Liis Orav

Integratiivne terviseterapeut ja toitumisnõustaja

 

Allikad: lingid artikli sees

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt