Läti aktivistid kutsuvad naabreid Balti ketti tähistama Eesti-Läti ja Läti-Leedu piiridele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. august 2022 kell 11:47Fotokollaaž: Baltic Way 2021 + Canva.com

Lätlased kutsuvad kõiki eestlasi 23. augustil kell 19:00 Lilli/Unguriņi piiripunkti, et kohtuda ja üksteist tervitada Balti keti aastapäeval. Läti aktivist ja eelmise aasta sündmuse kaaskorraldaja Rudolfs Bremanise sõnul tuleb sel ajaloolisel päeval kohtuda piirinaabritega selleks, et koos edasi minna.

 

Bremanise kutse eestlastele:

Seisime koos Balti ketis. Mõni 33 aastat tagasi ja mõni aasta tagasi isamaaliselt, lippudega, rahvuslike riietega ja sügavaima armastusega kodumaa – Läti, Leedu, Eesti, aga meie kõigi vastu – Baltikumi vastu.

Sel aastal kutsuvad eestlasi kohtumisele lätlased ja leedukad. Üritused toimuvad nii Grenctāles Läti ja Leedu piiril kui ka Lillis/Ungurininis Eesti ja Läti piiril.

On aeg kohtuda naabritega ja hakata tihedamat koostööd tegema, sest taas on näha lõhestumise ohtu. Meie enda nääklemist ja tülitsemist praegusel keerulisel ajal mõjutavad ka Ida ja Lääne välised jõud. Ühed hirmutavad meid sõja ja näljaga, teised kõrgete hindade ja karmi talvega.

On aeg tõusta sellest kõrgemale ja meeles pidada, et oleme pärit väga tugevatest Balti hõimudest. Miski ei saa meid lahutada. Oleme elanud siin tuhandeid aastaid ja keegi ei saa meid maha suruda, kui oleme ühtsed.

Kohtume 23. augustil kell seitse õhtul piiril Grenctāles ja Lillis/Unguriņis. Teeme nii, et meid jõuab kohale kõikjalt Eestist, Lätist ja Leedust. Võtame kaasa oma lipud ja lapsed. Sama teevad lätlased, leedulased ja eestlased.

Tähistame Balti keti aastapäeva ja kohtume oma naabritega!

Eestlased, kohtumiseni 23. augustil kell 19:00 Eesti ja Läti piiril Lillis/Unguriņis!

Rudolfs Bremanis

 

Allikas: pressiteade

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt