Riia massiivsel meeleavaldusel kohustusliku vaktsineerimise vastu osales üle 10 000 inimese

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. august 2021 kell 14:13Fotod: Rudolfs Bremanis, Facebook, Māris Klūga/LTV

18. augustil toimus Riias suur meeleavaldus, millel osales päeva jooksul kokku hinnanguliselt 10 000 kuni 20 000 inimest. Meeleavaldus keskendus peamiselt uuele seaduseelnõule, millega soovitakse teha vaktsineerimine teatud ametikohtadel kohustuslikuks.

 

Eelnõu, mis läbis esimese lugemise 8. augustil, kohaselt peaksid 1. oktoobriks end seega koroona vastu vaktsineerima või esitama läbipõdemist tõendava dokumendi kõik tervishoiu-, sotsiaal- ja haridustöötajad, kes puutuvad vahetult kokku patsientide, klientide või lastega.

Meeleavaldajad, keda oli kohale sõitnud Läti eri otsadest, nõudsid lisaks seaduse tühistamisele ka valitsuse tagasiastumist. Võimude hinnangul oli osalejad 4000-4500, ent foto ja videomaterjale vaadates ning kohalike sõnul oli see arv kahe kuni neljakordne.

 

Lätis haiglaravil vaid 68 koroonapatsienti! 

Piirangud on Lätis olnud karmimad ja kestnud palju pikemalt kui Eestis. Uut seadust soovitakse peale suruda vaatamata tõsiasjale, et praegu on Lätis haiglaravil vaid 68 covid-patsienti, mis on 0,002% Läti elanikkonnast ehk 0% ja vihjab immuunsete inimeste suurele hulgale.

Nagu 4. augusti meeleavaldustel lubati, kogus Läti suurima opositsioonijõu Likums un Kārtība (Õigus ja kord) juht Aldis Gobzems koguneda seekord palju suurema rahvahulgaga. Seekord liitusid ka teised opositsioonipoliitikud, nimelt endine asepeaminister ja ärimees Ainārs Šlesers ja tema uus erakond Latvija pirmajā vietā (Läti kõigepealt), Artūrs Bernis, uus erakond Brīvai Stiprai Latvijai (Vaba ja tugev Läti) ja Aleksejs Rosļikovs (populaarsust koguv vene kogukonna juht).

Kuid poliitikud panustasid rahvahulga kasvu vaid teatud määral, sest suurem hulk inimesi tulid lihtsalt protestima praeguse Lätis väga ebapopulaarseks muutunud režiimi vastu, sealhulgas peaminister Krišjānis Kariņši ja isegi president Egīls Levitsi vastu, kellest on saanud kõige ebapopulaarsem tegelane Lätis tänu oma küsitavale arusaamale Läti lihtrahva tegelikkusest.

Paljud meeleavaldajad võtsid kaasa ka mänguasju – kingituseks Levitsile ja Kariņšile, et nad ”pehmendaks südant” ja heietakse mõtteid alates 5-aastaste laste vaktsineerimisest, nagu seda praegu tulevikule mõeldes tehakse.

19. augusti keskpäeva seisuga ei ole Levits ega Kariņš avaldanud ühtegi kommentaari ega reageerinud viimaste ööde sündmustele.

Läti inimesed kutsuvad nüüd eestlasi ja leedulasi 23. augustil kell 19:00 Balti kett 2021 sündmusele käsi külge lööma ja ühtsust demonstreerima. Sõida mööda originaalset Balti keti marsruuti või sõida endale sobivasse kohta ja astu välja. Lisateave: www.balticway2021.com – peagi lisandub lehele ka interaktiivne kaart, kus endale sobiv koht ära märkida.

 

Vaata videoid ja galeriid:

 

Allikad: läti aktivistid, Youtube,

Vaata peavoolu kajastusi: lsm.lv, ERR

Fotod: Rudolfs Bremanis, Facebook, Māris Klūga/LTV

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Rudolfs BremanisKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt