Leedu president: läksime vaktsineerimise pealesurumisega üle piiri

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. august 2021 kell 10:45Foto: ERNESTA ČIČIURKAITĖ/SCANPIX

Leedu avalikkus on vaktsineerimise küsimuses liialt leeridesse jagunenud, teatas eile riigipea Gitanas Nausėda. Osalt näeb Nausėda selles süüd valitsuse poliitikal, kirjutab Leedu rahvusringhääling.

 

“Suhtumine vaktsineerimisse ja vaktsineerimise kiirendamise meetodid on ühiskonda liialt lõhestanud,” sõnas Nausėda Leedu 19. augustil rahvusringhäälingule antud usutluses, vahendab Delfi.

Kui Leedu vaktsineerimistempo kippus suve alguses soikuma, võis valitsus käituda liialt palavikuliselt, ning suruda seda liialt peale, lisas Leedu riigipea.

“Läksime kohustusliku vaktsineerimisega üle piiri. Vaktsineerimine ise ei ole kohustuslik, kuid kasutati hirmutamistaktikaid, nagu näiteks juurdepääsu piiramine mõnele olulisele teenusele. Oli ka jutt vaktsineerimata inimestele ühistranspordi kasutamise keelamisest,” rääkis Nausėda.

Leedu valitsus otsustas sel kuul, et septembri keskpaigast alates saavad teatud teenuseid kasutada ainult vaktsiinipassiga leedukad. Algselt kavatsesid võimud hakata tõendit nõudma ka mittehädatarvilike meditsiiniteenuste ja ühistranspordi puhul, kuid see plaan ei realiseerunud.

Leedus on olnud ulatuslikud meeleavaldused põhiseadust eiravate koroonamäärtuste vastu ning ka täna õhtul, 23. augustil kell 19 kogunevad leedukad koos lätlaste ja eestlastega Balti ketti. Tegu on nii riikide siseselt kui ka kolme riigi ühiselt suurima meeleavaldusega taasiseseisvumisaja jooksul.

 

Allikad: Delfi, Baltic Way 2021

Foto: Twitter

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt