Laupäeval toimub Tammsaare pargis meeleavaldus kanepireformi toetuseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. aprill 2019 kell 9:12Laupäeval, 20.04 pealelõunasel ajal kell 4.20 toimub meeleavaldus Tallinnas Tammsaare pargis Eesti kanepireformi toetuseks.

 

Rahvaalgatus.ee portaalis on Oskar Lesmenti poolt koostatud petitsioon Riigikogule “Eesti vajab kanepireformi“. Laupäeval, 20.04 saab anda viimased allkirjad ja siis saadetakse petitsioon teele. Sellega jõuab uuele Riigikogule esimene petitsioon, mis on kogunud üle tuhande hääle ja kus soovitakse kindla probleemi lahendamist.

Petitsiooni koostaja ja Noored Rohelised MTÜ liige Oskar Lesment: “Kanepiturg tuleb tõsta päevavalgele ja eemaldada allilmalt kriminaalse tulu allikas. Selle asemel, et mustale turule kinkida 171,5 miljonit aastas, tuleb kanepiturult makse koguda ja suunata see raha näiteks tervishoidu.”

Selleks, et kõiki kanepitarvitajaid karistada kulub ~144 aastat. Keelamine on ebaefektiivne, võimendab ohte ja toob vaid kulusid kaasa. Kanep tuleb tänavalt likvideerida, panna litsenseeritud eripoodidesse ja apteekidesse, kus kehtiks vanusepiirang ja saaks müügist makse riigikassasse koguda.

Meeleavalduse korraldustoimkonna liige Olev Tinn: “Iga nädal kuuleme uudistes, et järjekordses riigis on kanep legaalne. Paljud riigiametnikud, poliitikud käies Hollandis tarvitavad seal kanepit. Kahepalgelisus peab lõppema. Legaalne kanep vähendab kuritegevust ja suurendaks märgatavalt turismi naaberriikidest. Selle asemel, et olla sabassörkijad, võiksime koorida koore.”

 

Rahvaalgatuse täistekst nii eesti kui vene keeles leitav siit.

Allikas: MTÜ Noored Rohelised pressiteade

Foto: freakingnews.com

 

Toimetas Oskar-Aleksander Lesment

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt