Ettekanne Meditsiinilise Kanepi Konverentsilt: Siim Siimut “Ravikanepi ABC ja olukord Eestis”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2019 kell 9:51Foto: Meditsiinilise Kanepi Konverents 2018

Euroopa Meditsiinilise Kanepi Arstide Liit on oma Youtube´i kanalil avaldanud mõned ettekanded 17. ja 18. novembril 2018 Tallinnas toimunud Eesti esimeselt rahvusvaheliselt kannabinoidmeditsiinikonverentsilt, kus kõrvuti tunnustatud arstide-spetsialistidega nagu dr Ilya Reznik Iisraelist ja dr Bernd Wessollek Saksamaalt astusid ettekannetega üles ka MTÜ Ravikanep juhatuse liikmed Siim Siimut ja Mart Kalvet. 

 

Siim Siimut tegutses neli aastat TTÜ geenitehnoloogia instituudi molekulaardiagnostika töögrupis, kus ta uuris endokannabinoidsüsteemi rolli ja THC mõjusid hulgiskleroosi loomamudelis, kaitstes ka vastavasisulise magistritöö. Teemade kattuvusest johtuvalt sattus ta ka MTÜ Ravikanep juhatusse ja püüab anda seal oma panuse, et seda vastuolulist valdkonda natukenegi ühiskonnas selgitada.

Lisaks on ilma eestikeelse tõlketa vaatamiseks üles pandud järgmised ettekanded:

Shmuel Scharf on ravikanepi valdkonnas tegutsenud alates 2007. aastast, kui tema ettevõte pälvis ühe esimesest kümnest raviotstarbelise kanepi kasvatamise litsentsist Iisraelis. Sellest ajast peale on ta olnud konsultandiks paljudele ravikanepikasvandustele ja muudele algatustele nagu BOL — Breath of Life (IS). Samuti on ta juhtinud mitme kasvanduse saagikoristusjärgseid ja logistikateenuseid ning osalenud mitme riigi, sh Iisraeli, Makedoonia ja Tšehhi ravikanepiseaduste koostamises. Praegu juhib hr Scharf CBD-vaporisaatoreid tootvat ja mitmel pool Euroopas turustavat ettevõtet MabsutLife.

Dr Ilya Reznik on Iisraeli täiskasvanute kohtuekspertiisi ja kliinilise neuropsühhiaatria spetsialist diagnostika- ja nõustamiskeskuses MaReNa. Neuropsühhiaatriliste uuringute valdkonda ohtralt panustanud dr Ilya Reznikil on muljetavaldav haridus- ja ametialane elulookirjeldus. Ta on üllitanud hulga juhtumiaruandeid ja artikleid juhtivates eelretsenseeritud kliinilise psühhiaatria ja neuropsühhofarmakoloogia väljaannetes.

Tema praegune peamine huvi on kanepi ja kannabinoidide raviotstarbeline kasutamine, eriti mitmesuguste neuropsühhiaatriliste haiguste puhul nagu krooniline valu, fibromüalgia, posttraumaatiline stresshäire (PTSD), obsessiiv-kompulsiivne häire (OCD), aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ADHD), Gilles de la Tourette’i sündroom, Parkinsoni tõbi, Alzheimeri tõbi jne. Viimase üheksa aasta jooksul on dr Reznik saanud ulatusliku kliinilise kogemuse kanepi ja selle produktide kasutamisest neuropsühhiaatria ning üldise ja täiendava meditsiini vallas.

Praegu koordineerib ta Iisraeli Riikliku Meditsiinilise Kanepi Uurimis- ja Raviühenduse tegevust ning tegutseb Iisraeli parlamendi Knesseti alalise nõustajana Narkootikumide ja Alkoholi Kontrolli Komitees. Dr Reznik on rahvusvahelise kannabinoidravi vallas tuntud lektor, Kanada Kannabinoidide Uurimise Konsortsiumi CCIC ning Rahvusvahelise Kannabinoidide Uurimisühingu ICRS liige. 2013. aastal valiti ta Rahvusvahelise Kanabinoidmeditsiini Ühenduse IACM juhatusse, kus ta tegeleb IACM-i haridusalase ja rahvusvahelise tegevuse arendamisega

 

Allikad ja lisalugemist: EMKAL Youtube, MTÜ Ravikanep, Meditsiinilise Kanepi Konverents 2018

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt