Eesti vajab kanepireformi: allilm teenib aastas hinnanguliselt 171,5 miljonit eurot illegaalsest kanepimüügist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2019 kell 11:55



Kas oleks aeg sarnaselt alkoholile hakata ka kanepi müüki reguleerima ja maksustama? Just sellise ettepaneku teeb Rahvaalgatus.ee platvormile üles seatud kakskeelne petitsioon “Eesti vajab kanepireformi! Эстония нуждается в реформе конопли!“. Algatus toetub ligi pooleteise aastasele tööle, mille käigus autor Oskar-Aleksander Lesment kogus Eesti kanepitarvitajate isiklikke kogemusi ja numbrilisi andmeid statistika tegemiseks. Sellest on valminud esmakordne analüüs Eestis, mis näitab, kui palju raha inimesed mustale turule loobivad ja näitab ilmekalt, et keelupoliitika alused on iganenud.

 

“Kanepiturg tuleb tõsta päevavalgele ja eemaldada allilmalt kriminaalse tulu allikas. Selle asemel, et mustale turule kinkida 171,5 miljonit aastas, tuleb kanepiturult makse koguda ja suunata see raha näiteks tervishoidu. Samuti, ~ 80 000 tarvitaja juriidiline kiusamine teadliku valiku eest ei ole põhjendatud, eriti juhul, kui sellega ei kaasne kahjusid kolmandatele isikutele,” seisab algatuse tutvustuses.

Huvitaval kombel on Lesmenti tehtud uuringut keeldunud kajastamast peavoolumeedia, väiteks, et hoolimata põnevast ja vajalikust statistikast on tegu pigem Eestimaa Roheliste kampaaniaga (kuna mees erakonda kuulub). Küll aga on väljaanded olnud nõus teemat avaldama sisuturundusliku artiklina, küsides selle eest kuni 7200 eurot.

Telegram pakub täiskujul lugemiseks 1,5 aastase uurimustöö analüüsi, rahvaalgatusele saab oma nime alla panna siin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oskar-Aleksander Lesment 

 

Seega hea lugeja, mis sina arvad: kas on aeg küps kanepireformiks? Muide, isegi Euroopa Parlament võttis hiljuti vastu mittesiduva resolutsiooni, millega avaldati toetust WHO-le seoses ravikanepiga.

 

Rahvaalgatust saad allkirjastada siin.

Ja uuringu PDF-iga tutvuda siin.

Foto: saultonline.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt