Ligi: riigieelarve on paremas tasakaalus kui buumiajal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. detsember 2013 kell 10:14ligiEesti eelarve on praegu paremas tasakaalus kui buumiajal, majanduse kvaliteedinäitajad paranenud ja platvorm stabiilseks kasvuks olemas, ütles rahandusminister Jürgen Ligi intervjuus Postimehele, vahendas ERR.

 

Praegu on eelarve paremas tasakaalus kui buumi ajal, mil sealt vaatas vastu suur näiline ülejääk, aga varjus oli suur puudujääk. Praegu on eelarve struktuurselt tasakaalus, ütles Ligi.

Kuigi suvel tehtud prognoos tuleva aasta majanduskasvu kohta võib praeguseks tunduda liiga optimistlik, ei ole maksulaekumised halvenenud ning eelarvetasakaalu ei ohusta. Kindlasti võivad seda teha aga hiljutine riigikohtu otsus (riigikohus tunnistas kehtetuks vee ja maavarade eest võetavate tasude kiirema tõusu), presidendi otsus (president jättis välja kuulutamata käibemaksuseaduse muudatuse, mis oleks teinud kohustuslikuks üle 1000-euroste tehingute deklareerimise) ning samuti riigikogus üleval olevad vaidlused (riigikogu koalitsiooni fraktsioonid võtsid huvigruppide survel tagasi firmaautode käibemaksusoodustuse piirangu), ütles Ligi lehele.

Riigisektori palkade tõusmise kohta ütles minister, et keskmise heaolu kasv peab jõudma ka riigitöötajateni. Palgatõus jääb seal siiski keskeltläbi aeglasemaks kui erasektoris, seda nii sel kui ka järgmisel aastal. “Me ei õhuta palgarallit ega kulude kasvu, vaid tõmbame riigisektorit sujuvalt koomale,” märkis Ligi.

 

Allikad: BNS, Postimees

Foto: Kaupo Kikkas / Riigikantselei / Wikimedia Commons 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.