Lugeja küsib: miks Urmas Sõõrumaa koroonapettuse osas vaikib?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. august 2021 kell 14:19Foto: EOK+kriis.ee+Canva

Käesolev artikkel on sündinud Telegrami lugejate palvel – nimelt on meile saabunud kümneid kirju, kus uuritakse, miks muidu nii vaimse ja ärksana näivad inimesed koroonakriisi teemadel vaikivad ja inimõiguste rikkumisele tähelepanu pööramisest hoiduvad. Et enim selletaolisi päringuid on tehtud ettevõtja ning Adila vaimse keskuse looja Urmas Sõõrumaa kohta, kirjutasimegi esimesena talle. Olgu kohe alguses öeldud, et Sõõrumaa on siiski vaktsineerimisvabaduse poolt.

 

Küsisime nädala alguses saadetud kirjas, et kuidas tema suhtub vaktsineerimispropagandasse, kus osalevad Eesti tippsportlased. Telegrami kirjas seisis: “Sport on üks osa tugevast tervisest ja tervisealased otsused oleksid seaduse järgi justkui vabatahtlikud, ometigi toimub üsna räige survestamine ja tänasest alates ka segregeerimine vaktsineerituteks ja “nakkusohtlikeks“. Sildi all “usaldame teadust“ jäetakse tähelepanuta, et ka vaktsineeritud inimesed haigestuvad ja nakatavad, lisaks saavad teenimatult vähe tähelepanu vaktsiinide kõrvaltoimed.

Kuna Telegrami lugejad peavad teist lugu, siis oleme saanud üsna vihaseid ja nõutud kirju oma lugejatelt, kes ei saa aru, miks on vaja sportlastel propageerida vaktsiine, mille ohutusuuringud kestavad 2022-2023 aastani ja aidata kaasa vaktsineerimise survestamisele, olgugi, et vaktsineerimine on seaduse järgi vabatahtlik. Üle maailma on ametlikel andmetel surnud vaktsiinide tõttu üle 100 000 inimese – paljud arstid ja teadlased nimetavad seda genotsiidiks.

Kui teie ise EOK-s antud teemaga ei tegele, siis kellelt võiksime küsida ametlikku kommentaari? Ja kui tegelete, siis mis on teie seisukoht? Kas teie kui eraisik Urmas Sõõrumaa seisukoht erineb EOK president Urmas Sõõrumaa kommentaarist?”

Paari päeva möödudes saatiski Sõõrumaa väga sõbraliku ja viisaka vastuse, tänades kirja eest:

“Võtangi seda nii, et vaktsineerimine on vabatahtlik nii nagu sporditegemine ja reklaamikampaaniates osalemine.

Kuna minu arvates on teoksil midagi suuremat mida inimene suudab ette võtta ehk terve maailma mõne nädalaga lukku panna, siis suhtungi kõikidesse asjadesse nii, et “Inimene teeb,  aga Jumal juhib.”

Püüan nii suures mängus oma “liistude” juurde jääda ja vähem emotsioonitseda.”

 

Hea lugeja, kellelt avaliku elu tegelastest sooviksid veel küsida midagi koroonakriisi kohta? Saada meile kiri info@telegram.ee ja uurime selle koos välja!

Foto: EOK+kriis.ee+Canva

 

Toimetasid Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt