Moskva tühistas vaktsiinipassi nõude restoranidele ja meelelahutuskohtadele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. august 2021 kell 17:0919. juulil tühistasid Moskva ametivõimud hiljuti restoranidele ja ööklubidele rakendatud nn koroonapasside nõude, mille kohaselt lubati meelelahutuskohti külastada ainult nendel, kes on Covid-19 vastu vaktsineeritud, koroonaviirusest taastunud või kellel on ette näidata negatiivne test. Piirangute pehmendamine peegeldab nende laastavat mõju restoranidele, mille omanikud palusid linnaametnikel nõue tühistada. Selline otsus tehti olukorras, kus riigi pealinnas on jätkuvalt palju nakatumisi (loe: positiivseid PCR-teste) ja Venemaal registreeriti hiljuti uus igapäevane surmajuhtumite rekord, mis aeti koroonaviiruse kaela.

 

Moskva linnapea Sergei Sobjanin tühistab alates juuni lõpust kehtinud meetmed, mis kohustasid restorane ja kohvikuid kontrollima, kas kliendid on vaktsineeritud, kas nad on viimase kuue kuu jooksul Covid-19-st paranenud või on viimase 72 tunni jooksul saanud negatiivse PCR-testi.

Piirangud on andnud laastava löögi restoranide omanikele, kes on endiselt hädas PCR-testide pandeemiast põhjustatud kahjudest taastumisega, mis sundis paljusid ärisid sulgema. Ühe erandi korral lubati väliterrassidel piiranguteta edasi töötada, kuid paljudel restoranidel ja kohvikutel pole lihtsalt ruumi nende seadmiseks kesklinna kitsastele kõnniteedele.

“Alates 19. juulist tühistame kohustuslikud QR-koodid toitlustuses,” ütles Sobjanin. “See on oluline otsus, minu poole pöördusid väga paljud ettevõtted ja avalikud organisatsioonid selle palvega.”

Selline reeglite pehmenemine kehtib ka Moskva laiema piirkonna restoranide kohta, kus restoranide omanikud saavad vabalt otsustada, kas nad kontrollivad klientide QR-koode või mitte.

 

QR-koodide nõue on veel hullem kui lukustus

Mõned radikaalsed meetmed võeti kasutusele juuli alguses Vladimiri piirkonnas, kus võimud otsustasid, et restoranide, spordisaalide, ilusalongide, juuksurite, kinode külastamiseks ja hotellides peatumiseks on vaja QR-koode.

Piirkond, mis asub umbes 200 kilomeetrit Moskvast ida pool, on kuulus oma vanade kirikute poolest ja on turistide seas populaarne. Piirangud tekitasid kohalike ettevõtete vastulöögi, nende ettevõtete omanikud ütlesid oma avalduses, et meetmed on vastu võetud keset turismihooaega ning ähvardasid tuhandete teenindustööstuse ettevõtete sulgemisega.

“Meil on peaaegu null tulu. Me ei tea, mida homme töötajatele, üürileandjatele ja tarnijatele öelda,” ütles kohvikuketi Vladim Group omanik Dmitri Bolšakov.

Kolm päeva pärast meetmete jõustumist said ametivõimud kokku ettevõtete omanikega ja nõustusid mõningaid meetmeid leevendama.

“See on hullem kui sulgemine,” ütles Vladimiri piirkonna hotellide ja restoranide liidu president Marina Zemskova. “Sest kui meil oleks täielik sulgemine, siis me võiksime loota mingitele valitsuse toetusmeetmetele.”

Vaktsineerimise tempo Venemaal on jäänud madalamaks kui paljudes lääneriikides ning juuli 2021 seisuga on 28,6 miljonit venelast ehk vaid 19,5% 146 miljonist elanikust saanud vähemalt ühe vaktsiini.

Kuuldavasti on üheks vaktsiinipasside nõude tühistamiseks ka asjaolu, et Moskvas sai nn vaktsiinipassi tõendeid 30 dollari eest lihtsasti osta.

 

Allikad: News Yahoo, Euronews

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt