Pretsedent: kohus otsustas, et teadust ei saa usaldada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. detsember 2021 kell 9:26Foto: kollaaž + Canva

Kuigi meile on aasta algusest saadik ühes vaktsineerimiskampaaniaga raiutud, et “usaldage teadust!”, otsustas Tallinna ringkonnakohus 2. detsembril, et antikehadega isikute võrdsustamine vaktsineeritud isikutega on põhjendamatu ning koroonaviiruse antikehadega inimestele ajutist erandit piirangute kohta ei tehta.

 

See on väga huvitav lähenemine, kuna teaduslikult on koroonaviiruse läbipõdenutel enamasti antikehad ja nii mitmedki uuringud toovad välja, et nende immuunsus on tugevam ja kehtib kauem, kui neil, kes on vaktsineeritud.

Ehk siis – reklaamlause “usaldage teadust” kehtib ainult siis, kui tegu on vaktsineerimisega ja kasumi teenimisega suurtele ravimitootjatele. Kui aga inimene on ilma vaktsiinita suutnud immuunsuse hankida, siis teadust enam usaldada ei saa.

Kas selline otsus suurendab või vähendab usaldust teaduse vastu? Või kohtusüsteemi vastu? Või riigi vastu?

Soovitan neid küsimusi endalt küsida nii kohtunikel kui ka valitsusel, kes kohtu abil võitleb ligi 400 inimese vastu, kes on erinevaid koroonameetmeid vaidlustanud. Sest neid inimesi tuleb aina juurde. Ja nad ei jää vait ja nad ei lähe ära. JA – ka nemad maksavad kinni teie palga.

 

Mariann Joonas

 

Allikad: ERR, Riigi Teataja

Foto:

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt