Tunned, et koroonapoliitika ei ole sinu suhtes õiglane? Vandeadvokaat Robert Sarv aitab Eesti inimestel kohtusse pöörduda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. november 2021 kell 16:17Foto: Emerald Legal + Canva

Vandeadvokaat Robert Sarv astus esmaspäeval rahvast üha rohkem ahistavate koroonapiirangute pealetungile vastu, andes lihtsa võimaluse kohtusse pöörduda inimestele, kes tunnevad, et nende põhiõigusi on rikutud. Advokaadibüroo Emerald Legal kodulehel saab hõlpsalt esitada kohtule kaebuse, mis puudutab kas inimese eraelu, tema õigusi töötajana või ettevõtte tegevust, aga ka lapse õiguste rikkumisega seotud juhtumeid. Sarv rõhutab, et tegemist pole üleskutsega, vaid informatsiooniga põhiõiguste realiseerimiseks. “Valitsus on pannud Eestis sajad tuhanded inimesed diskrimineerivate piirangute alla. Igal inimesel on õigus teada, missugused õigused on tal valitsuse tegevust vaidlustada ja valitsuse tegevus kohtus vaidlustada,” selgitab ta. Nii et kui sa tunned, et sinu, sinu ettevõtte või lapse õigusi on rikutud, saad kasutada oma seaduslikku võimalust ennast kaitsta. Loomulikult kutsus selline samm üles paanilise vastureaktsiooni  ja Sarv oli sunnitud oma esialgse sõnumi sõnastust muutma, aga advokaadibüroo kodulehel on nüüdseks pisut uuendatud infoga see võimalus endiselt olemas. 

 

“Mida soovime ehk mis Sinu elus võib muutuda?” selgitas Sarv: “Saad vaktsineeritutega samasugused õigused ehk Sinu diskrimineerimine lõpeb. Taotleme antikehade ja läbipõdemise tõendite tunnustamist ning piirangute kaotamist ehk diskrimineerimise lõppemist. Kui Sa pole vaktsineeritud, aga oled terve inimene, kelle immuunsüsteem on korras või Sul on antikehad, puudub ükskõik missugune alus Sind diskrimineerida. Väide, et viirus saab “kõik kätte”, on jama. Vaktsineerimata inimesi, eriti neid, kelle testitulemused on negatiivsed või kellel on antikehad, ei saa diskrimineerida, sest nad ei kujuta kellelegi ohtu.”

Sarv astub üles lollide piirangute ja lolluse vastu. “Piirang on loll ehk ebaseaduslik, kui selleks puudub põhiseaduspärane õigustus. Või siis luuakse õigustused vastavalt vajadusele – kiiruga, tagantjärele, analüüsita, osa infot varjatakse rahva eest,” ütles ta oma Facebooki lehel, et demokraatlikus riigis asjad niimoodi ei käi.

“Eestis on suurusjärgus sadu tuhandeid inimesi, kes kõlbavad valitsuse arvates vaid puurikanadena maksude maksmiseks. Maksud võtame kenasti vastu, aga inimesena elada ei luba. Aga tänapäeval on isegi puurikanadel õigused. Rääkimata siis inimestest! Põhiseadus keelab inimeste ahistamise, sundimise ja diskrimineerimise. Kui keegi hakkas minuga Facebookis plõksima, et miks sa sellega tegeled, siis meenus mulle üks seik 2015. aastast. Andsin ju vandeadvokaadiks saades vande hoida põhiseadust ja sel põhjusel võtamegi kaebused ette. Õigusriigis ja demokraatias saabki valitsuse lolluste vastu sõdida kahel viisil: kohtus ja valimistel. Advokaadina saan aidata inimesi kohtusse pöördumisel,” ütles ta.

Mida teha ja kuidas täpselt tegutseda, vaata SIIT.

Sarv rõhutab, et tegemist pole üleskutsega, vaid informatsiooniga põhiõiguste realiseerimiseks. “Valitsus on pannud Eestis sajad tuhanded inimesed diskrimineerivate piirangute alla. Igal inimesel on õigus teada, missugused õigused on tal valitsuse tegevust vaidlustada ja valitsuse tegevus kohtus vaidlustada. Kui oled võimalustega tutvunud ja soovid kaebuse esitada, siis kirjuta meile koroona@emerald.legal ja saadame Sulle täpsema info,” teavitab ta.

 

Valitsuse “tõde” on praegu selline, nagu neile vaja on

Pühapäeval (Delfi avaldas selle artikli pühapäeva pärastlõunal, nii et esmaspäeva hommikuks oli see juba teiste uudiste voo alla liikunud) ilmus Delfis ka Robert Sarve arvamusartikkel “Robert Sarv: valitsus kardab tunnistada vaktsiinipoliitika läbikukkumist”, mis sedastab, et “tõde” on täpselt selline, nagu parasjagu vaja on. “Me kõik teame, et tõde saab probleemiks siis, kui see on ebamugav või kellelegi kahjulik. Sel põhjusel ongi olnud valitsuse ja riigiametite kommunikatsioon nii kummaline, vastuoluline ja kohati isegi piinlik. Koroona ohjeldamises selgelt läbi kukkunud valitsusele on tõde ebamugav, sest tõde kutsub diskussioonile. Tõe rääkimine eeldab, et valitsuse “lugusid” on võimalik kritiseerida, esitada küsimusi ja saada ammendavaid vastuseid. Ka valitsusele ebamugavaid vastuseid (ehk siis tõde),” kirjutas ta.

“Tervete vaktsineerimata inimeste jaoks pole valitsusel lahendust, neid võib suvaliselt diskrimineerida, sest nad võivad justkui viirust “rohkem” levitada. Tõendeid selle kohta aga valitsus näidanud pole. Vaktsiinitootjate, Tartu Ülikooli ja Euroopa Komisjoni ametlikud lehed ütlevad, et levitamise vastu vaktsiin kaitset ei paku (vaadake kasvõi Pfizeri vaktsiini kohta siit, aga samasugused hinnangud kehtivad ka teiste vaktsiinide kohta),” tõi ta välja.

Sarv ütles, et nii uskumatu, kui see ka ei tundu, tuleb Eestis praegu aastal 2021 ootama jääda Glasnosti 2.0-te, sest terved inimesed on muutunud valitsuse jaoks probleemiks ning nende elu tehakse nüüd täielikuks põrguks. “Inimväärikust püüab valitsus ära osta rahaga,” tõdes ta.

Kuhu jääb kriitika? küsib Sarv. “Seda me muidugi vaid riiklikku propagandat edastavast meediast (nt “Aktuaalsest Kaamerast”) ei kuule, nad teevad uudised samamoodi läbi kukkunud taktikaga Lätist. Kajastus on ühepoolne ning selles puudub igasugune kriitika või alternatiiv. Kõiki raiutakse ühe šablooniga,” nentis ta.

Ta tõi näiteks ka selle, et kui TV3 lasi eetrisse seriaali väidetavatest vaktsiinikahjudest ja inimeste üleelamistest, tuli välja, et vaktsineerimata inimestel puudub veel ka õigus ajakirjanduses enda valust ja üleelamistest rääkida.

“Kui Tõnis Mägi otsustas kutsuda inimesi selga sirgu lööma ja inimõiguste eest välja astuma, sattus temagi sotsiaalmeedias tampimise alla. Rääkimata Anneli Otist ja teistest n-ö teisitimõtlejatest. Järelikult nüüd on meil vaktsineeritute eliit, kellel on õigus tunda ja jagada valu ning otsustada, mida telekanalid näidata tohivad või kelle jutt “õige” on. Teistel ei ole,” tõdes ta oma arvamusloo lõpus.

 

Allikad: Rober Sarve FB lehekülg, Emerald Legali koduleht, Delfi

Pilt: Emerald Legal + Canva

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt