Rasmussen: Venemaa ei ole NATO jaoks oht

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. november 2013 kell 12:10Venemaa ei kujuta oma relvajõudude tugevdamisest ja kaitsekulude suurendamisest hoolimata endast NATO-le ohtu, ütles alliansi peasekretär Anders Fogh Rasmussen usutluses BNS-ile. Samal ajal peaksid Euroopa riigid tema arvates oma kaitsekulutusi suurendama, et ameeriklased ei hakkaks oma valitsuselt küsima, miks USA peab kandma 75 protsenti NATO kaitsekuludest ja Euroopa Liidu riigid üha väiksema osa.

 

“Tuletaksin teile esmalt meelde, et NATO ja Venemaa allkirjastasid üle 15 aasta tagasi raamdokumendi, mis pani aluse NATO-Vene koostööle. Selles dokumendis me deklareerime, et ei kasuta kunagi teineteise vastu jõudu. Meie jaoks on see endiselt kehtiv ja me lähtume sellest, et ka venelased seda deklaratsiooni järgivad,” selgitas Rasmussen.

Peasekretäri sõnul ei ole NATO-l kavatsust Venemaad rünnata ning allianss tegutseb usus, et ka Moskva ei kavatse NATO-t rünnata.

Rasmussen sõnas, et tema jaoks on Venemaa otsus kaitse-eelarvet suurendada tähelepanuväärne. “See on nende otsus, ma ei pea Venemaad ohuks NATO-le.”

Samuti ütles Rasmussen, et Vene-Valgevene septembrikuised õppused Zapad 2013 ei kujutanud NATO liikmesriikidele tegelikku ohtu, kuid Venemaa peaks arusaamatuste vältimiseks õppusi korraldama läbipaistvamalt.

 

 

Allikas: BNS

Foto: rferl.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt