Riigikogus moodustati vaktsiinijärgsete terviseprobleemide lahenduste toetusrühm

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. oktoober 2022 kell 18:24Riigikogu liikmed igast fraktsioonist moodustasid vaktsiinijärgsete terviseprobleemide lahenduste toetusrühma, mille eesmärk on toetada riigi vaktsineerimisprogrammi arendusi, sealhulgas vaktsineerimisjärgsetele terviseprobleemidele professionaalsete lahenduste leidmist.

 

Toetusrühma esimees Hele Everaus sõnas, et vaktsineerimistel on ajalooliselt väga oluline roll paljude haiguste leviku ärahoidmisel, kuid samas tuleb arvestada, et nii ravimid kui ka vaktsiinid pole sajaprotsendiliselt ohutud. „Eriti nõudlik on üldsus vaktsiinide suhtes, sest reeglina vaktsineeritakse terveid inimesi. Inimesed, peavad riske teadma. Vaktsineerimisprogrammide edu aluseks on usaldus. Usaldus põhineb avatusel kõikide andmete osas. Vaja on süstemaatilist vaktsineerimisjärgsete tervisekahjustuste registreerimist ja analüüsi, samuti ka igakülgset abi vaktsineerimisjärgsete tervisekahjustustega inimestele,“ selgitas ta.

Ühenduse liikmed

Vaktsiinijärgsete terviseprobleemide lahenduste toetusrühma esimees on Hele Everaus (RE) ja sellesse kuuluvad Jüri Jaanson (RE), Viktor Vassiljev (KE), Helle-Moonika Helme (EKRE), Heljo Pikhof (SDE), Helmen Kütt (SDE), Tõnis Mölder (KE), Tarmo Kruusimäe (I), Ivi Eenmaa (RE), Priit Sibul (I), Kristina Šmigun-Vähi (RE) ning Aadu Must (KE). Telegramile teadaolevalt kuulub rühma ka Kalle Grünthal (EKRE).

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas. Toetusrühmade kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

 

Allikas: Riigikogu.ee

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt